Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Oblíbená „Pětistovka“ válí a ještě válet bude. Fiat 500 cílí na budoucnost

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Doba jde dopředu, automobilový průmysl také. Ve Fiatu vědí, po čem v budoucnu půjdou potenciální zákazníci ze všeho nejvíc. Malé a elektrické vozy. Jedním takovým se italská automobilka pyšní už teď, populární model 500 je ideální volbou do města, do práce a na nákup. Praktičtější auto byste pohledali jen hodně těžko.

  Fiaty 500 jsou s námi na světě už pěkně dlouho. Za tu dobu si vydobyly nezastupitelné místo na trhu. Tento model je právem považován za jedno z nejúspěšnějších a nejvíce prodávaných malých aut, jaká si můžeme pořídit. Nově se nám dostal pod kapotu elektromotor. Vzhledem k tomu, že minulá verze byla hybridní, se to dalo trochu očekávat. Konkurenti, jako třeba Škoda Citigo iV, mají možná v mnoha kategoriích navrch, ale cenově se s 500 nemohou rovnat.

  Malé, ale praktické

  Rok 2022 přináší mnoho změn, ale Fiat 500 zůstává věrný klasice. Pár drobností se samozřejmě upravilo, ale jinak je to auto, na které jsme zvyklí. Nutno říci, že navzdory nižší ceně, tohle auto nepůsobí nijak levně. Malinké, předek ale zdobí veliké číslo 500, zadní část pak 4 písmena Fiat. Kola jsou velmi kvalitně zpracovaná a nepůsobí nijak rušivě. Díky baterii přibralo auto trochu na váze. 1,46 tuny už je pořádné číslo na takto malý hatchback.

  Interiér nám trochu zchudl, ale o to více se do role dostaly kvalitnější materiály. Fiat šel na marketing chytře. V základu dostaneme auto skutečně bez ničeho. Pokud si dokoupíme vše, co potřebujeme, včetně obrazovky infotainmentu, budeme výslednou cenou možná nemile překvapení. Stále ovšem platí, že se kabina povedla. Vše působí čistě, uhlazeně a nepřeplácaně. Přesně takhle chceme cestovat po městě. Na lehko a bez stresu.

  Elektrická síla

  Výkon je do města více než ideální. Síla 117 koní, kterou nám produkuje elektromotor podporován baterií 42 kWh, je vskutku působivá. Krouticí moment 220 Nm a zrychlení z 0 na 100 za 9s. Nejdůležitějším faktorem při kupování Fiatu 500 bude jednoznačně dojezd. Při použití výhradně v městském provozu se dostaneme až na číslo 460 km. S tím už se dá žít.

  Cena u základní verze s menší baterií startuje na čísle 700 000 korun. Je to opravdu hodně, ale mezi elektromobily je Fiat 500 král. Otázkou ovšem stále zůstává, jestli se nám koupě vyplatí. Do města rozhodně ano.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS