Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Hyper auto z tiskárny. CZINGER 21c

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  USA představily svou naprosto dechberoucí novinku. Czinger 21c je model, který nemá v dosavadním průmyslu obdoby. Hyper auto stvořené pro 21 století. Když má být něco moderní, tak na 120 %. Téměř celé tohle sportovní vozidlo bylo vytištěno na 3D tiskárně. Disponuje odvážným vzhledem, brutálním výkonem a skvělým příběhem v pozadí. 

  Celý model byl inspirovaný nejmodernějším letadlem, jaké mohli mít výrobci k dispozici. Blackbird SR-72. Stroj, který vypadá jako vypůjčený z ateliérů filmů Star Wars. Kevin Czinger, zakladatel, vdechl do konceptu život. Automobil, inspirovaný stíhačkou a mající abnormální výkon, se probudil. Jde převážně o nápad, který se u tohoto výtvoru cení. Dokázat světu, že lze dosahovat šílených rychlostí v kabině, která vznikla v tiskárně. Odvaha inženýrů se nedá vyčíslit. 

  Design 

  Aerodynamika jasně dominuje celému automobilu. Bylo jí přizpůsobeno takřka všechno. Malý tým návrhářů se snažil nabourat naše myšlení o výrobě super aut. V rekordně krátkém čase přišli se vzhledem, který je naprosto ojedinělý a neopakovatelný. Přední část disponuje velmi nízkým nárazníkem, LED světly a začátkem předního skla. To startuje skutečně brzy, plynule navazuje na střechu a končí pod zadním spoilerem. 

  Zadní část nabízí pohled na nádherné koncovky výfuku, které vznikaly ve 3D produkci. Stejně tak téměř celý systém, který je ukrytý pod kapotou. Materiál nárazníku se dá vcelku předvídat. Karbon zkrátka šetří hmotnost, a navíc propůjčuje výslednému produktu silně sportovní vzhled. 

  Největší vzrušení přichází z kabiny. Dvě skořepinová sedadla z karbonu v řadě. Sedíme tedy v centru dění. Účel je jasný. Musíme si připadat jako ve stíhačce. Dvě obrazovky, hranatý volant. Za tím musíme mít pocit, že na nás všechno padá. Prostoru kolem nás není zrovna mnoho, což byl cíl. 

  Motor 

  2,88litrový motor s osmi válci a elektromotory pro přední nápravu. Výsledek mluví za vše. 1233 koňských sil je unikátní číslo. Známe i lepší výkony, žádný ale není v kombinaci s 1250 kg hmotnosti. Díky tomu máme k dispozici zrychlení z 0 na 100 za 1,9 s. 

  Verdikt 

  V USA se podařilo vyrobit hyper auto, které doposud nemá konkurenci. Czinger 21c spatří světlo světa v podobě 80 kusů, 2 miliony dolarů za každý. Představuje však myšlenku odvahy, která se v dnešní době skutečně cení. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS