Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Dodge Durango. Extrémně výkonné SUV

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dodge je automobilka, která se proslavila hlavně díky sportovním vozům. Její nové SUV je ovšem naprostý unikát, a navíc praktický. Na první pohled je jasné, že sportovnost musela ovládnout i rodinnou verzi automobilu firmy Dodge. Exteriér působí silným závodním dojmem, interiér pak umí navodit pěkně útulnou atmosféru. Praktické SUV, se kterým zažijeme hodně zábavy. 

  Jako správné SUV musí Durango dorazit nejméně v 5 verzích. SXT, GT, Citadel, R/T a SRT. Liší převážně vzhledem kabiny a karoserie, použitými materiály a velikostí kol. Vzhledem k tomu, že Dodge Durango nabízí až 7 míst k sezení, není problém toto auto klasifikovat jako ideální dopravní prostředek pro rodinu. Ta navíc může patřit k těm, které rády sportovní auta s pořádnými motory. Zde máme na výběr dokonce ze 3 výkonných strojů. 

  Design 

  Exteriér působí silně sportovním dojmem. Stará se o to převážně maska chladiče. LED světla ve čtvercovém tvaru plynule navazují na relativně tenký gril. Nárazník dostal ostrý profil. Po obou stranách se navíc objevují průduchy pro snadnější proudění vzduchu. Ten máme navíc k dispozici i nad maskou chladiče. Je příjemné vědět, že zde nejsou jen na okrasu, ale odvádí skutečnou práci. 

  Litá kola přichází ve velikostech od 18 do 20 palců. K celkové mohutné stavbě auta se vyloženě hodí. K dispozici máme, za příplatek, také chromované zpracování. To může společně se stejně zbarveným grilem posunout vzhled na zcela novou úroveň. Zadní část se může pyšnit typickým LED osvětlením. Rudé světlomety, plynule spojené lištami, jsou nezvratným podpisem automobilky Dodge. 

  Interiér

  Luxusnější kabinu si může málokdo přát. Sedadla z prémiové kůže, veliký volant se skvělou ergonomií a široká obrazovka infotainmentu. Zadní řady si rozhodně nemohou stěžovat na nepohodlí. Prostoru je všude dostatek, a navíc jsou sedadla vybavena obrazovkami. Rodinná dovolená může začít, pokud máme rádi při řízení spíše klid. 

  Motory

  Jedná se jedno z nejvýkonnějších SUV na světě. Jako první máme možnost sáhnout po 3,6litorvém šestiválci s výkonem 295 koňských sil. Dále pak 5,7litrovém osmiválci s výkonem 360 koní. Všemu ale kraluje 6,4litrový osmiválec, který dohromady poskládá až 475 koní. Zábava na silnici je samozřejmostí. 

  Verdikt

  Připravme si přes 1 milion korun v základu a můžeme se směle vydat za dealery. Tohle SUV rozhodně stojí za uvážení. Výkon, pohodlí a motor, který je prakticky nesmrtelný. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS