Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Brutální luxus v podání Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+ Kupé

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Málokterý vůz se může pyšnit takovým množstvím výkonu a luxusu, jako právě AMG CLS. Vlajková loď německé výroby se sportovní DNA. Tenhle automobil s tvarem kupé se zapsal do učebnic převážně díky svému designu. Hned po silně sportovním výkonu je právě vzhled tím hlavním, co nás na CLS zaujme. Pojďme se zblízka podívat, jak si tento automobil stojí. 

  Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+ Kupé. Možná dlouhý název, dokonalost je ale potřeba pořádně pospat. I přes složité jméno působí na první pohled tenhle Mercedes velice jednoduchým a minimalistickým dojmem. Výrobci si dali záležet, aby každý detail, každý otvor v karoserii, nesl svou vlastní dokonalost. Díky tomu se nám naskytne pohled na sice extrémně drahé, ale po všech stránkách povedené sportovní auto. Tenhle model s kombinovaným pohonem má světu hodně co předat. 

  Design 

  Vzhled je u modelu AMG CLS 53 4MATIC+ klíčovou vlastností. Bez minimalistických linií by automobil rozhodně po světě takový úspěch neslavil. CLS si hodně zakládá na své přední části, do které situoval všechny důležité detaily. Celá karoserie zde tvoří velice ostrý profil. Maska chladiče dostala své ikonické svislé mřížování a extrémně velikou trojcípou hvězdu. Nárazník je hodně sportovní a svými průduchy ulehčuje vozidlo zdolat zrychlení z 0 na 100 za 4,5 s. 

  Z boku nás okamžitě uhranou kola. Volitelná velikost od 19 do 20 palců je ideální. Tvary postupují od jednoduché hvězdy až do složitého paprskování. Stačí si vybrat. Zadní část ukazuje rozdělené světlomety, tenký spoiler a masivní nárazník. Na tom se vyjímají 4 koncovky výfuku. Kormě krásného vzhledu dokážou vyloudit tak agresivní zvuk, až jde mráz po zádech. 

  Kabina se posunula do tajemné sportovní luxusnosti. Přestože zde máme téměř dokonalé pohodlí, mnoho prvků, jako třeba dřevo, ustoupilo karbonu. Výsledek je tak naprosto fenomenální. Volant nabral na velikosti a hostí mnoho tlačítek pro ovládání funkcí. Nesmíme samozřejmě zapomenout na pověstné větráčky. Ty zdobí nejeden model ze stáje Mercedes. 

  Motor a výkon 

  AMG CLS 53 4MATIC+ využívá řadový šestiválec s elektrickým přídavným kompresorem. Akcelerace a pohotovost na plynu by mohl tento model vyučovat. Výsledek tedy činí 435 + 22 koní a krouticí moment 520 Nm. Neskutečná jízda.

  Verdikt 

  Základní cena startuje na částce 2,26 milionu korun. Ano, skutečně se jedná o veliké množství peněz. Tenhle automobil zkrátka není pro každého. Objektivně se jedná o velice zdařilou a rychlou mašinu. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS