Více
  10.5 C
  Czech
  Sobota, 24 září, 2022

  Rychlé, silné a elegantní. Ikonická „911ka“ se do důchodu zatím nechystá

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Automobilový svět vítá nové Porsche 911 GTS. Nutno říct, že je na co se koukat. Nadčasovost, klasický vzhled, síla a elegance. To jsou hlavní vlastnosti sportovního snu, který vyjede z továrny v Německu. Je toho víc než dost.

  Když se objeví na trhu nové Porsche, není příliš těžké odhalit, proč by nejradši každý všeho nechal a šel čekat frontu. Za všechno může rok 1963 a město Frankfurt. Tam byl představen závodní automobil značky Porsche s přízviskem 911. Celý svět zaujal hlavně design. Ten byl na svou dobu tak nadčasový, že i dneska máme pocit, že byl tenhle model navržen včera. Tehdy se zrodila legenda, která je dodneška opředená tajemstvími a mýty, které nezaniknou.

  V čem je GTS jiné?

  Už jen nad výběrem toho pravého ořechového se nám zamotá hlava. Můžeme si pořídit GTS ve stylech coupe, cabrio nebo Targa. Pro ty, kteří nevědí, co přesně Targa znamená, jedná se o typ sportovního auta s odnímatelnou střechou. I po sejmutí však zůstává středová tyč, nebo lišta, která chrání posádku. Každý typ má své kouzlo a na to také výrobci spoléhají.

  Náhod na zadní nebo všechny 4 je další proměnná, která při výběru vašeho vysněného Porsche zaměstná mysl. Další rozhodnutí musíme udělat u řazení. Buďto chceme 7 stupňový manuál, nebo dvou-spojkovou převodovku. V katalogu je dalších x stránek, kde si de-facto sestavíme své 911 sami, ale je otázkou, jestli je to správně. Jestli přeci jen není lepší koupit klasiku, než mít milion možností.

  Posunul se i výkon

  Pokud si vybereme 7 stupňů v manuálu, čeká na nás 3 litrový H6 motor Twin-Turbocharged který vyprodukuje sílu 473 koní a to je při váze 1,5 tuny docela o život, ale na okruhu budeme slintat blahem. To platí i pro krouticí moment 637Nm. Otázkou zůstává, kdo po nás bude opravovat silnici. Maximální rychlost dosahuje až 310 km/h. z 0 na 100 za 3,9s.

  U dvou-spojkové verze zůstávají modifikace na stejných číslech, jen čas z 0 na 100 se liší. U této verze se tam podíváme za 3,3s. To je vcelku pochopitelný fakt, protože nikdo z nás nemá robotickou ruku, nebo ano?

  Design zůstává designem a cena cenou

  Vzhled musíme posoudit každý sám. Ať coupe nebo Targa, pokaždé je na co se koukat. Doslova šok nastane ovšem až za volantem. Interiér je tak povedený, že nejde popsat slovy. Všechno působí čistě, jednoduše a hlavně přehledně. Jen pár tlačítek, a jeden budík. To je v dnešním světě dotykových obrazovek, kdy ne vždy systém funguje na 100%, doslova sen.

  Cena je také legendární. Podle typu a technologií, jaké si vyberete, se bude cena pohybovat od 3 milionů do 4,2. To je vskutku hodně peněz a ne každému se poštěstí si tohoto mazlíčka pořídit. Výsledek ale zůstává stejný. Nove GTS je takřka dokonalé a jak jsme již řekli, jednoduše zůstane legendou. A to na hodně dlouho.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS