Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Royal Enfield Interceptor 650 Twin. Moderní klasika

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jedná se o nejprodávanější motocykl ve Spojeném království. Moderní klasika odkazuje na 60. léta, kdy se tenhle model proháněl po Kalifornii. Klasický roadster, který si zachoval všechny nepostradatelné prvky a přináší tak do nové doby nádech historie, který učaroval veliké skupině jezdců. Hodí se jak pro začátečníky, tak pokročilé, a hlavně pro ty, kteří rádi styl. 

  Royal Enfield, indická firma, která se zaměřuje na klasiky všeho druhu, dala světu model Interceptor 650. Ten má v sobě tolik historie, že by vydal za celou knihu. Výrobci se při návrhu inspirovali klasickým Interceptorem z 60. let, kdy byl tento tvar a styl na vrcholu. Lidé se tehdy na tomto stroji proháněli po kalifornských silnicích i plážích. V současné době se navrací touha po krásný oblých tvarech s jasným stylem. Royal Enfield vyslyšel poptávku a udělal správně. 650 Twin je motorka, která se prodává sama. 

  Styl historie

  Na první pohled nejde motocyklu nic vytknout. Klasický roadster s vypletenými koly, pořádnou dávkou chromu a vysokými řídítky. Okamžitě si všimneme rámu, který byl speciálně navržen pro maximální odolnost. Dva výfuky v chromovaném kabátu a ikonické, kulaté pření světlo. Ovládání je opravdu hračka. Nejen díky výšce sedla 0,8 m, která nabízí jezdci dostatek prostoru pro práci s těžištěm, ale i kolům, která se svým rozměrem 18 palců dodávají motocyklu patřičnou obratnost. Výrobci mohou být na svou práci patřičně hrdí.

  Rozvor 1,4 m a hmotnost 202 kg. Krásné hodnoty, které dokazují jediné. S touhle mašinou bude zábava. Váha je ideální pro svižnou jízdu a zároveň jistotou při manévrování. Brzdný systém Brembo 320 mm a 240 mm funguje více než spolehlivě. Jízdní pozice je vzpřímená a díky řídítkům, které nepatří mezi nejmenší, zažijeme pohodlné cestování.

  V neposlední řadě musíme ocenit paletu barev. Z nabídky si vybere skutečně každý. Klasická modrá nebo oranžová, ale i chrom nebo Baker Express. Všechny možnosti mají něco do sebe a vystihují náladu období poloviny 20. století v USA.

  Motor 

  Čtyřtaktní dvouválec, vzduchem a olejem chlazený, o objemu 648 cc dokáže vyrobit sílu až 47 koní. Krouticí moment pak sahá až k hodnotě 52 Nm. Takovýto výkon oceníme jak při svižné jízdě městem, tak na dalekých cestách mimo domov. Povedená práce. Cenově se Royal Enfield Interceptor 650 Twin pohybuje kolem 195 000 korun. Je to možná hodně peněz, ale za moderní klasiku takovýchto kvalit bychom si u jiných společností tučně připlatili. Indie stále vede v kategorii poměr cena/výkon.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS