Více
  17.1 C
  Czech
  Sobota, 24 září, 2022

  Ne vždycky přijde změna. Nová Dacia Duster se daleko neposunula

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Rok 2022 přináší mnoho nových modelů a automobilky si dávají záležet na tom, aby byly originální. Dacia se ale drží toho, co má ráda. Nový model Duster se od toho starého liší opravdu jen v detailech, na které si musíme pořídit lupu. Pod kapotou najdeme velice roztomilý motor, který mnoho parády nepředvede. Dacia ale přeci jen ví, jak na to. Cena je neuvěřitelně příznivá.

  Od starého modelu je téměř k nerozeznání. Dacia se ovšem řídí zlatým pravidlem: „když to fungovalo do teď, bude to fungovat i nadále.“ Svoje snažení zaměřila na začínající řidiče a mladé rodiny. Duster totiž nezná konkurenci v oblasti funkčnosti a ceny. Za velice málo peněz dostaneme nový vůz, který je neuvěřitelně praktický. Na tuto vlastnost se automobilka doslova upnula. Ve finále tak na nás čeká vcelku ucházející rodinné SUV.

  Design stále drží

  Duster je přesně ten typ automobilu, který neurazí, ani nenadchne. Výrobci se sice pochlubili lehce ostřejším grilem, ale jinak není auto ničím zajímavé. Maska chladiče vypadá stejně, jako u staré verze, s tím rozdílem, že mřížování je ostré. LED světla nabrala podobu letícího šípu. Nárazník je u Dacie šedivý a robustní standard.

  Základní výbava Essential stojí na 16palcových kolech. Pohled z boku je navíc obohacen o lišty podél dveří, které mají zajistit elementární bezpečnost proti odření. Střecha je standardně vybavená nosiči. Zadní část není o moc nudnější, než přední. Hranaté světlomety, které tvarem LED kopírují šíp předních světel. Nesmíme zapomenout na velký nárazník a obří nápis Duster. 

  Interiér prošel změnou opravdu nepatrnou. Nezměnilo se prakticky nic, kromě displeje. Nová velikost 8 palců zajišťuje hladkou ovladatelnost a manipulaci během jízdy. Automobilka se držela toho, že teplota se nejlépe nastaví na klasických kolečkách. Velikost kufru je přesně to, kde začíná praktičnost. 445 litrů objem v základu, s položenými sedačkami pak 1 623 litrů. Skvělá práce.

  Motor a výkon

  Základní výbava Essential disponuje motorem TCe 90. Výkon 91 koní a krouticí moment 160 Nm. Tenhle jedničkový benziňák mnoho nepředvede. Jeho cena je ale krásných 360 000 korun. Naproti tomu výbava Extreme nabízí motor 1,3 l TCe 150 4×4. 150 koní a krouticí moment 250 Nm se spotřebou 6,9 l na 100 km. S tím už se dá žít. Možná není Dacia Duster nejlepší auto na světě. Možná není ani nejhezčí. Praktická a levná je ale zásadně a to se v dnešní době také počítá.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  1 komentář

  1. Mám ho a mohu vám říct, že pro nastávajícího důchodce je to naprosto ideální auto. Vysoké sezení, při nastupování a vystupování vám nemusí nikdo pomáhat, nevržou kolena. Navíc ho mám s fabrickým LPG, dnes ideální kombinace.

  Comments are closed.