Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Design, výkon, technologie. Volkswagen si dal s novým Polem záležet

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Oblíbené Polo mění tvář. Exteriér sice zase tak velké změny nepřináší, uvnitř toho ale bude až, až. Volkswagen si dal s vývojem opravdu záležet, upravil interiér, výkon i technologické vymoženosti tak, aby se klasika stala ještě lepší. Co na nové Polo říkáte?

  Před námi stojí nové Polo a je vskutku na co se dívat. Přestože oproti VW Golf může tenhle malý hatchback vypadat levněji, není tomu zcela tak. Zvenku vidíme klasický koncern. Zadní světla krásně seseknutá a náramně podobná právě Golfu. Krásný, velký znak VW, pod kterým najdeme jen 4 jednoduchá písmena. Z profilu krásně provedené auto. Možná se nám může jevit trochu vyšší, ale na přání je možné si nechat karoserii posadit níž. K mání je i černá střecha pro ty, kteří mají rádi trochu kontrastu v životě. Kola 15 palců jsou spíše roztomilá, ale k dispozici máme i 17 palců pro Polo GTI.

  Vepředu na nás čeká asi ta největší změna. Nové LED osvětlení, které působí daleko více nebezpečně. Obě světla jsou spojena LED lištou a celkový dojem je tak opravdu fenomenální. Krásná práce, na kterou jsme tak trochu čekali.

  Design interiéru

  Interiér je všechno jen ne levně vypadající. Všechny materiály jsou na dotek opravdu masivní a kvalitní. Velký volant s krásným znakem VW, sportovní sedačky, které jsou standardem pro všechny výbavy, si nás získají svým vzhledem i pohodlím. Ovládání klimatizace a vyhřívání je nově bez tvrdých tlačítek, jen obrazovka. To nás trochu zklamalo, ale pokrok nezastavíme.

  Velká, dotyková obrazovka je přesně to, co potřebujeme a výrobci nám ji dopřáli i s klasickým tlačítkovým ovládáním. Přímo za volantem máme další obrazovku, kde si jednoduše, tlačítkem na volantu, zvolíme, co přesně chceme vidět. Všechno je jednoduché, přehledné, zvládne to každý. Kufr je na takto mále auto docela prostorný. 351 litrů nákladu je akorát pro každodenní užívání.

  Pod kapotou více možností

  Na výběr máme opravdu z veliké škály. 1l s 80 koňmi je základ, který ovšem řídit nechceme. Proč taky. Dále 90 koní, což už je mnohem zajímavější a nebo 1l Turbo s 95 koňskými silami, což je tak akorát. Dále 110 koní a konečně 2l Turbo a 207 koní u verze GTI, která ovšem stojí dvojnásobek co základní verze.

  Cena od 360 000 Kč je vskutku příznivá, ale museli bychom řídit ten nejslabší model, což je skoro jako svatokrádež. Spíše počítejme s cenou 420 000 Kč za výbavu Life, která je alespoň trochu na úrovni.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS