Více
    9.9 C
    Czech
    Neděle, 2 října, 2022

    BMW X1. Dost možná nejzajímavější SUV na trhu

    DOPORUČUJEME

    NEJČTENĚJŠÍ

    Koncem roku 2022 přijde na trh SUV, které už na první pohled budí vášnivé diskuse. X1 je modernizovaný stroj, který má čím zaujmout. Delší a praktičtější, přestože se jedná o nejmenší model od německé firmy BMW. Přijde rovněž ve variantě Plug-in hybrid. Nový interiér okouzlí svým luxusem i pohodlím. Předělaná maska hlásá veliké změny. 

    Kromě toho, že se jedná o nejmenší a nejlevnější SUV, které firma BMW vyrábí, zároveň se mluví o X1 jako o nejdůležitějším modelu. Proč? Poprvé v historii přijde na trh jako plně elektrické X1. Budeme si muset pochopitelně počkat. Nejprve přijdou na řadu diesel a Plug-in hybrid. BMW se ovšem povedlo udělat nové X1 opravdu novým. Mnohdy se jedná jen o pár drobných změn, na které bychom potřebovali lupu, X1 ale přichází na veřejnost s celou dávkou ojedinělých prvků a technologií. Můžeme se jen těšit. 

    Design 

    Vzhled se náramně liší od předchozí verze. Nově je X1 hranatější a více logicky poskládané. Nejvíce se můžeme těšit na kompletně přepracovaný předek. Maska chladiče prošla razantními změnami. Ledvinky jsou více hranaté a znatelně se rozšířily. Navazují na ně LED světlomety s unikátním tvarem. Lehká sportovnost je dokreslená ostrým nárazníkem. 

    Pohled z boku dokazuje, že změny přišly ve velkém. Oproti staré verzi jsou okénka rovnější a celá karoserie získala na mohutnosti. Litá kola se pohybují na škále velikosti od 17 do 21 palců. Jejich tvar je opět unikát, se kterým si výrobci hodně vyhráli. Zadní část pak zapadá do filozofie značky BMW. Obří dveře kufru, nové světlomety a krásný nárazník. Exteriér se skutečně povedl. 

    Interiér je opět v německém stylu. Preciznost a důslednost nezná mezí. Nádherné sedačky, dokonale tvarovaný volant, který jako poslední součást v autě nese fyzická tlačítka. Vše ostatní ovládáme buďto na obrazovce infotainmentu, nebo hlasově. I to byl záměr automobilky. Uvidíme, jestli hlasové ovládání dožene matadora z USA, Teslu. Kromě prémiových materiálů bude X1 disponovat pořádnou porcí prostoru. Objem kufru se zvětšil na 500 l. 

    Motor, výkon a cena

    Spalovací motor xDrive23i nabízí 160 kW a zrychlení 7,1 s. xDrive30e Plug-in hybrid dá dohromady 326 koní a dojezd na elektřinu až 89 km. Zrychlení z 0 na 100 za 5,7 s. Plně elektrická verze nabídne 272 a 41 koní. Elektrický dojezd se vyšplhá na 438 km. Cena se bude pohybovat od 1 milionu korun do 1,4 milionu korun. Na tohle SUV se vyplatí počkat. 

    Sledujte nás na sítích

    NEJNOVĚJŠÍ

    VYBRALI JSME PRO VÁS