Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Subaru využívá moment překvapení. Model XV e-Boxer zaujme jízdou i designem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Automobilka Subaru je známá díky svým rychlým autům, ale také nabitým a velice slušně jezdícím crossoverům. XV e-Boxer by se k nim mohlo řadit díky svým proporcím, z jiného úhlu pohledu se však označuje spíše jako CUV, jinými slovy Crossover Utility Vehicle. Jak si vede na silnicích?

  Dnes se zaměříme na model e-Boxer. Tady máme co dočinění s hybridním pohonem, který se ovšem za nic neschovává a hrdě se hlásí k tomu, co reprezentuje. Auto trochu ztěžklo, ale to nezabrání požitku z jízdy ani slušnému výkonu. Všechny detaily byly uváženy a auto je tak jednoduché, hodně přátelské, dost nám toho na silnici odpustí a je radost s ním cestovat.

  Na rozdíl od jiných značek máme u Subaru jistotu, že všechny výbavy XV dostaneme s pohonem všech čtyř kol AWD. Kombinace elektřiny a plochého motoru nám sem tam dopřeje i trochu té sportovnější jízdy. Poznáme to hlavně při běžném ježdění. Po spuštění módu Sport nám auto začne okamžitě reagovat hlavně díky elektromotoru. Díky nízkému těžišti, přestože je XV vysoké, dokážeme z vozidla vydolovat elegantní manévry a nevídanou mrštnost.

  Krásný vzhled

  Někomu se může zdát Subaru krásné, někomu ne, a tak bychom se mohli shodnout na tom, že je osobité. Na první pohled nás upoutá svou zlatou barvou. Přestože jsou v nabídce i jiné, tahle se za nás povedla velmi. Dodává autu nevídanou eleganci, přestože je uvnitř hodně dravé. Zkrátka vlk v beránčí kůži. Zezadu auto vypadá jako nadupané SUV. Je hodně vysoko posazené a díky bateriím i hodně váží. Jednoduchá, hranatá světla, drobný spoiler. Celkově ale působí hodně naštvaně.

  Z boku zaujmou nádherně řešená kola ve velikosti 18 palců a bezpečnostní prvky kolem kol, které dokreslují nespoutanost a ochotu jet do každého terénu. Předek je spíše nezajímavý a někomu by se mohl zdát až nudný. Žádná velká maska chladiče, jednoduchá LED světla a adekvátní nárazník. Na druhou stranu, co více si přát?

  Výkon, motor a spotřeba

  Pod kapotou najdeme, kromě elektromotoru, klasický dvoulitr se čtyřmi válci o výkonu 110 kW. Krouticí moment 194 Nm. Z 0 na 100 se dostaneme až za více než 10 s, ale o rychlost tady nejde. Jde nám o jízdní vlastnosti, které dělají z auta to, co je. Zatáčky nejsou problém, a dokonce nám říkají šéfe. Spotřeba je kolem 8 litrů, ale spíše počítejme tak s 10. Je to opravdu um s tímhle autem jezdit za málo peněz.

  V základu za e-Boxer zaplatíme přes 800 000 Kč. Cena se samozřejmě může vyšplhat i výš. Stojí nám to za to? Nejde o nijak světové auto, ale za srdce umí chytit pořádně a to hlavně svou osobitností a opravdovostí. Co do něj dám, to se mi vrátí 100x.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS