Více
  10.5 C
  Czech
  Sobota, 24 září, 2022

  Tohle auto si zapamatujte. Citroën Space Tourer překvapí snad úplně všechny

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pokud jde něco francouzské automobilce Citroën dokonale, jsou to kromě menších vozů do města třeba také kousky o něco větší. Model Space Tourer ocení řemeslníci, rodiny, ale třeba i zastánci čistší energie. Možné je vybrat z dieselu, elektřiny, jedno se ale nemění. Space Tourer se sakra povedl.

  Francouzi pochopili jednu zásadní věc. Rodiny přecházejí na větší auta. Není to nic nového pod sluncem, ale i tak v poslední vzrostl zájem o dodávky a SUV na docela jinou hodnotu. VW dosahuje se svým Transportérem nevídané popularity a tak není divu, že ostatní automobilky nechtějí zůstávat pozadu. Kritéria jsou jasná. Praktičnost, bezpečnost, cena. Všechny tyto proměnné výrobci započítali do vývoje Space Toureru. Výsledek můžeme ohodnotit sami.

  Design je tvrdý

  Na první pohled se nám může jevit tato nová dodávka jaksi povědomě. Není divu. Nezaměnitelné znaky sdílí Space Tourer s francouzským kolegou, kterým je Peugeot Traveller. Hlavně na přední masce se inspirace podepsala opravdu hluboko.

  Citroën Space Tourer nepůsobí nijak rušivě. Design byl navržen tak, aby dodávka vyhovovala takřka každému. Nehledejme žádné extravagantní a nesmyslné prvky. Vše je krásně uhlazené a logiky rozmístěné. Na délku se nám tohle auto poněkud protáhlo. Na výběr máme mezi 4,60 m, 4,95 m a mezi 5,30 m. Poslední varianta už je opravdu delikátní a díky prostoru, který nám nabídne, se můžeme podívat skutečně kamkoli. Na výšku pak auto dosahuje čísla 1,90 m.

  Co Space Tourer se svými rivaly ze stáje VW a Mercedes rozhodně nesdílí, je přístup k interiéru. Zatímco u koncernu a jiných německých značek jsme si zvykli na poněkud luxusnější provedení sedadel, palubní desky a všeho okolo, Citroën bere kabinu spíše jako věc, která má sloužit. Vše perfektně funguje, ale na druhou stranu působí neotesaně a tvrdě. Nepřichází pocit vzrušení z toho, že se můžeme dotknout volantu, nebo brouzdat infotainmentem. Všechno okolo nás prostě říká: „Sedni a jeď!“

  Výkon a síla

  Elektrická verze nám nabízí výkon 100 kW s krouticím momentem 260 Nm. Ideální na běžné ježdění. Dojezd je garantován až na 330 km. To sice není moc, ale stále se bavíme o dodávce. E-Space Tourer dostaneme od 930 000 korun. Pokud hledáme dodávku, do které můžeme nasoukat celou rodinu i s příbuznými, Citroën Space Tourer je přesně to, co hledáme. Zapomeňme na luxusní obal, zaměřme se na praktičnost. Auto je na trhu už pár let a své místo si vydobylo po svém.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS