Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  MV Agusta Superveloce. Retro závodník v nových barvách

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  MV Agusta patří mezi motocyklovou veřejností k těm nejluxusnějším značkám. Mašiny z této garáže se řadí na absolutní špičku. Nově firma představila svůj stroj Superveloce v nových barvách. Retro křivky motorky, která má rychlost a závody vepsány do své DNA, baví lidi po celém světě. Pojďme se podívat zblízka na to, čím je Superveloce tak výjimečná. 

  Jak sami výrobci o svém motocyklu předestřeli, jedná se o moderní pojetí ikonického modelu, který je s námi na trati už pěknou řádku let. Jde o čistokrevného závodníka, který v poslední době prošel pár úpravami a rozhodně je na co se koukat. Moderní pojetí zajetého stylu nemusí být pokaždé jednoduché vychytat. MV Agusta ale opět předvedla, že vrcholné příčky světového žebříčku luxusních mašin drží právem. 

  Design 

  Moderní pojetí retro designu je patrné převážně na přední části motorky Superveloce. Kapotáž si drží velice jednoduchou stavbu, která je navíc naprosto podřízena aerodynamice. Zde si MV Agusta nemohla dovolit experimentovat, protože výkon je ještě stále alfou i omegou tohoto modelu. Drobný kulatý světlomet tvoří střed celé masky. Všechny linie jsou takřka vodorovné, což je další proměnná, která poukazuje na rychlost této motorky. 

  Motorka se pohybuje na 17palcových kolech ve hvězdicovém provedení. Tenhle 173 kg vážící stroj k těmto kolům krásně sedne. Z boku dále vyniká jak rám, tak část motoru. Přední polovina je stále zakryta kapotáží, která navíc disponuje průduchy pro plynulejší proudění vzduchu. Sedlo se dostalo do výšky 830 mm a jízdní pozice je i díky nízko posazeným řídítkům hodně předkloněná. Motorku můžeme pěkně zalehnout. 

  Superveloce musí disponovat slušným brzdovým arsenálem. V tomto případě sáhla MV Agusta po „Brembech“. Přední kotouč 320 mm, zadní 220 mm. Odpružení je tvrdší, což bychom od závodní motorky čekali. Přední vidlice o průměru 43 mm nabízí zdvih 125 mm. Zádní závěs pak 130 mm. 

  Motor

  konečně svatý grál, díky kterému jde tento model na dračku. Tříválec o objemu 798 cc dá dohromady 147 koní výkonu a 88 Nm točivého momentu. Maximální rychlost na papírech je 240 km/h.

  Verdikt 

  Motorka s duší závodníka a extrémně vydařeným designem. Cena za tento skvost se pohybuje kolem 600 000 korun. Možná se to může někomu zdát jako příliš, za kvality, které Superveloce nabízí, je to tak akorát. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS