Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Mercedes-Maybach GLS. SUV pro bohaté

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mercedes a jeho model Maybach patří ke světové špičce luxusu. Limuzína zdobí garáže celebrit a milionářů. Jak si ale stojí SUV? GLS je naprostý unikát ve světě luxusu. Nese si všechny prvky komfortu, které nabízí prostorná limuzína a zároveň všechny dovednosti pořádného SUV. Interiér dokáže doslova okouzlit detaily, které si pro nás výrobci nachystali. 

  Heslo MB zní následovně: „tento luxus nabízí pouze Mercedes-Maybach“. Nic nemůže být blíže pravdě. Přestože se na naší pouti světem luxusních automobilů setkáme s opravdu širokou plejádou modelů, málokterý nabízí takové proporce a komfort, jako právě Maybach GLS. Zvenku nablýskaný v čele se svým masivním grilem, uvnitř prostorný a okouzlující svým, pro někoho možná až nezdravým, luxusem. Pojďme se na tuto výkladní skříň firmy Mercedes podívat zblízka. 

  Design 

  Designéři se s modelem Maybach GLS skutečně vyhráli. Příď, jakožto první věc, na kterou budeme u GLS koukat, musí oslnit velikostí a majestátností. Vertikálně rozdělená mříž grilu dodává jak svou stavbou, tak stříbřitou barvou, Maybachu na originalitě. Nárazník se pak skládá ze dvou průduchů, které jsou navzájem spojené lištou a spodní části, rozdělené do tří dílů. Celý předek je pak vyzdobený znakem Mercedes na nožičce. 

  Při nastupování se nám po celé délce vysune stupínek. Vyzdobí tak prostor mezi koly, která dosahují velikosti přes 20 palců. Zadní část působí velice masivně. Světlomety jsou rozšířeny až do dveří kufru a spojeny chromovanou lištou. Obří koncovky výfuku rozhodně falešné nejsou, což je u automobilu za cca 4,4 milionu korun vcelku pochopitelný fakt. 

  Interiér je místo, kde můžeme strávit hodiny a stále nás bude bavit. Přední část, převážně místo řidiče, tvoří srdce celé kabiny. Na poměry vozu jako takového působí volant vcelku drobným vzrůstem, to byl ovšem záměr. Obrazovka infotainmentu se táhne po celé délce palubní desky a plní tak zároveň funkci přístrojového panelu. Řadící páka je poměrně masivní a nese znak Maybachu. 

  Zadní sedadla jsou místem, kde najdeme skutečně všechno. Obrazovky pro každého z cestujících, nabíjení telefonu, tablet pro ovládání všech funkcí. Mezi sedadly pak rozhodně využijeme dvě sklenky na víno. Zvukový systém patří pochopitelně k těm nejlepším na trhu. 

  Verdikt 

  Motor V8 nabízí výkon až 557 koní a krouticí moment až 730 Nm. To už je síla pořádného valacha. Možná i celého stáda. Cena tohoto luxusního vozu startuje na částce 3,37 milionu korun. Právě kvůli ceně je Maybach přeurčen pouze pro extrémně bohaté. S tím se, bohužel, nedá nic udělat. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS