Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Matador firmy Jeep. Hybridní čtyřkolka Renegade

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ideální a vysoce výkonná čtyřkolka Renegade ze stáje Jeep zdobí katalogy této firmy. Je samozřejmostí, že se jedná o hybrid. Automobilka už s klasickým spalováním na trh nepřijde. Renegade bychom mohli popsat jako velice praktické auto s náhonem na všechna čtyři kola. Ideální partner do strmých terénů a neprostupných cest. S tímto modelem si Jeep drží laťku nahoře. 

  Automobilka Jeep má veliké plány a mezi nimi i předsevzetí, že elektřina bude hlavním pohonem jejich výtvorů. Nelze však zcela opomenout Plug-in Hybridy, které jsou skvělou volbou pro každého, kdo nemusí elektřinu jako takovou. Přičteme-li si i svěží a robustní design, dostatek místa pro zavazadla a rodinu, vyjde nám, že Renegade je vlastně ideální kombinací všeho. Za každého prvku v tomto voze čiší robustnost, kvalita zpracování a síla. 

  Design 

  Pokud by někdo mohl vyučovat, nebo rozdávat lekce o tom, jak se vyrábí kvalitní auta s masivním vzezřením, Jeep by byl oslovený jako jeden z prvních. Z celého exteriéru na nás dýchá kvalita. Na tenhle stroj se jednoduše můžeme spolehnout. Přední část budí respekt svou pověstnou mříží masky chladiče s čtvercovým provedením. Kulatá světla už v dnešní době nejsou příliš běžná. O to více se Jeep odkazuje na svou bohatou historii. 

  Z boku si Jeep Renegade pohrává s liniemi. Díky ergonomii dokáže přivodit pocit, že se díváme na skutečného obra. Veliká kola zvedají celou karoserii proklatě vysoko. Masivní kliky jsou samozřejmostí, stejně jako zrcátka. Panoramatická střecha nám dokáže více zvětšit a prosvětlit kabinu. Zadní část si pohrává se světlomety se vzorem písmene X. nárazník by možná snesl méně plastového obložení, jinak ale nejde tomuto modelu nic vytknout. 

  Interiér 

  Kabina patří mezi klasiku ve své oboru. Kromě místa, kterého je všude dostatek, podpořili výrobci svou myšlenku kvalitními materiály. Nikde se nic nehýbe, u všeho máme pocit, že je na svém místě přikováno. Skvělá práce. Palubní desce vévodí 8,4palcová obrazovka infotainmentu. Ostrá, přehledná. 

  Technologie 

  Z 0 na 100 se Renegade dostane za 7,5 s. Působivé. Vděčíme za to kombinovanému výkonu až 240 koní. S dobíjením nebudeme mít výrazné problémy. S Wallboxem se na maximum dostaneme za 2 hodiny. 

  Verdikt 

  Jeep se se svým vozem Renegade skutečně předvedl. Svou filozofii výroby vložil samozřejmě i do jiných modelů, tento je ovšem naprosto originální, a to hlavně díky designu. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS