Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Malý a hbitý. Triumph Trident 660 dělá divy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Do výroby této motorky se Triumph pustil s jasným a jediným cílem. Dopřát zákazníkům čistou a nefalšovanou zábavu. Model Trident si zakládá na pořádném výkonu, který je v poměru k hmotnosti skutečně výživný. V neposlední řadě se výrobci zaměřili i na ovladatelnost. Jestliže má být s Tridentem zábava, musí se chovat na silnici naprosto poslušně. 

  Kromě elegantního, sportovního vzhledu se motorka Trident chlubí skutečně „vyťukaným“ motorem. Výkon, design, krouticí moment. Nic nebylo ponecháno náhodě. Ovladatelnost tohoto modelu vychází jednak ze skvěle vyvážených kol, a také z parádního odpružení. vidlice funguje naprosto bezchybně, motorka neplave a krásně drží stopu. Není žádným překvapením, že Triumph investoval hodně času a energie do technologií. V moderní době to bez podpory naší jízdy zkrátka nejde. 

  Design 

  Vzhled tvoří u modelu Trident přes polovinu úspěchu. Klasický naháč, který dává na odiv svůj masivní motor. Rozvor kol výrazně převyšuje délku horní části a díky tomu motorka nabírá na respektu a agresivním vzezření. Nádrž vytváří celou DNA stroje. Na jejích koncích najdeme podložky pro stehna. Pohodlí se tím pádem posouvá na znatelně vyšší úroveň. Řídítka výrazně nepřesahují linii světlometu a TFT displeje. Poloha řízení je tak mnohem více předkloněná. 

  Zadní část se vyznačuje pořádně zvednutým sedlem, kdy spolujezdec za řidičem skutečně letí. Celkový vzhled pak podtrhává koncovka výfuku a zadní odpružení, které obří pneumatiku krásně objímá. Na trh přichází Trident v několika barevných variantách. Oranžová, která působí nejvíce agresivním dojmem. Safírově černá, matně černá a Diablo Red. Všechny mají něco do sebe. Vybere si skutečně každý. 

  Specifikace 

  Krásných 189 kg. Ideální váha, která nám dovolí se strojem podnikat daleko divočejší kousky. Výška sedla 805 mm je v pravdě ideální. Jak přední, tak zadní kolo nabralo rozměru 17 palců. konečně ono slavné odpružení. Přední vidlice o průměru 41 mm funguje stejně precizně jako zadní Showa monoshock SRU. Brzdové kotouče jdou od velikosti předních dvou 310 mm až po zadní single 255. ABS je samozřejmostí. 

  Motor 

  Bestie nahrazuje srdce. Kapalinou chlazený tříválec o objemu 660 cc dokáže dělat divy. 81 koní společně s krouticím momentem 64 Nm krásně podpoří malou hmotnost. Na okruhu začíná ona pekelná zábava během nanosekund. 

  Verdikt 

  Elegantní, závodní stroj. Cena 216 000 korun je v porovnání s výkonem i samotnou značkou až nebývale příznivá. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS