Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Konečně v sériové výrobě. Arch 1s stojí za hřích

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Motocykl, který by chtěl každý. Nejen pro jeho výkon a vzhled, ale také příběh, který za ním stojí. Na sedle jako v Matrixu. Keanu Reeves, hollywoodská hvězda, miluje motorky už od útlého věku. Se svými přáteli dali vzniknout firmě Arch, která letos obohatí světový trh sériovou výrobou. Nový Arch 1s je doslova a do písmene mistrovské dílo. Ideální stroj pro tvrďáky. 

  Keanu Reeves je mimořádně talentovaný herec, kterého můžeme znát z filmů jako Matrix, nebo třeba ze ságy o nájemném vrahovi jménem John Wick. O jeho vášni pro motorky se ví už léta. Přestože je Keanu velice skromný člověk, který neutrácí za zbytečnosti, do motorek investuje rád. Inu, život je o prioritách. Jeho firma se až doposud věnovala převážně zakázkové výrobě a díky tomu vznikaly v jejích dílnách skutečné skvosty. Arch 1s ovšem otevře brány do tohoto motocyklového nebe každému. 

  Design 

  Extrémně povedený cruiser, který nezklame. Už na první pohled je jasné, že základem úspěchu je sportovnost. Elegantní rám, který vznikal pod dohledem precizních designérů. Alfou i omegou je aerodynamika. To je patrné na části pod sedlem.  Nádrž byla obohacena o průduchy pro snadnější proudění vzduchu. Předku dominuje kulatý světlomet zakončený drobným plexisklem. 

  Zadní kolo je zavěšené na Arch/Öhlins odpružení. Připadá nám tak, že se sedlo doslova vznáší. Přední odpružení Öhlins FGRT vidlice funguje bezvadně. Kola dodávají motorce na mohutnosti. 17 palců vepředu i vzadu už je znát. Sedlo z prémiové kůže a tvarované do sportovních křivek doslova vybízí ke svezení. Celou cestu máme o všem přehled na krásné a ostré obrazovce.

  Vršek nádrže zdobí název firmy Arch. Výrobci si dali rovněž záležet na řídící pozici. Jezdec je až agresivně nakloněn dopředu. Jízda na Arch 1s bude vyžadovat skutečně dovednosti. Celkově je vzhled této mašiny neuvěřitelně povedený.

  Motor 

  V-Twin motor o objemu 2032 cc. Neskutečná mašina, která toho hodně předvede. Tenhle dvouválec dá do pozoru 124 koní a 156 Nm krouticího momentu. Je to samozřejmě velice potřeba pro motorku, která váží 255 kg. 

  Verdikt 

  Pokud se někomu čirou náhodou poštěstí a Arch 1s si do ČR pořídí, pravděpodobně ho na silnicích neuvidíme. Motorka za 3,5 milionu korun už je kousek, o který má cenu se bát. Keanu Reeves může klidně spát. Povedlo se mu stvořit skutečnou nádheru. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS