Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Ford Ranger Raptor. Síla USA přijela do Česka

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Přestože není Ranger Raptor v našich končinách ničím novým, poslední verze skutečně stojí za to. Síla se předhání s krásou designu. Klasický pickup, který se ovšem od základního modelu Ranger liší kardinálním způsobem. Nejen síla, ale převážně maska tohoto stroje je robustnější a působí více vyspěle. Ranger si zkrátka umí sjednat respekt kamkoli přijede. 

  Ford Ranger je po celém světě značně oblíbená mašina. Nový Raptor ale posouvá tuto oblíbenost na zcela novou úroveň. Zákazníkům nabízí daleko více technologií, prostoru a hlavně výkonu. Ten je na žebříčku priorit na prvním místě. V těsném závěsu zůstává design. Ať chceme nebo ne, vzhled tohohle pickupu dokáže učarovat i odpůrcům velkých strojů. Američané dokázali perfektně skloubit praktičnost a elegancí. To vše si ovšem musíme alespoň dvakrát zvětšit, abychom dostali výsledek. Raptor je zkrátka veliké auto. 

  Design 

  Čistokrevný truck od firmy Ford se svým vzhledem nezapře. Tahle mašina je jako dělaná pro práci. Uveze neskutečné množství nákladu a poskytuj ideální komfort pro přípravu na jakoukoli manuální práci. To všem zabalené v extrémně elegantním balení. 

  Exteriér se pyšní masivní přední maskou, která se oproti klasické verzi pořádně zvětšila. Mříž grilu už nenese maličký znaku Fordu, ale pořádný nápis přes celou šířku. Ten je po obou stranách lemován LED světlomety, které dokážou svým výkonem opravdu překvapit. Nárazník nám zajišťuje bezpeční před překážkami. Nemusíme mít o něj žádný strach. 

  Po stranách nás zaujmou kola. Disky mají sice průměr „pouze“ 17 palců, o zbytek se ale postarají terénní pneumatiky. Ty dodávají Raptoru na výšce. Za nimi si všimneme designového prvku, který ovšem neslouží pouze pro parádu. Tlumiče Fox vypadají fantasticky a podpoří nás v jakkoli namáhavém terénu. 

  Zadní část si sice nese menší znak Ford, pod ním je ale stejné slovo vyražené do karoserie v mnohem větším provedení. Celkově se Raptor prostě povedl. Exteriér nastavuje laťku ostatním pickupům hodně vysoko, a to i těm od RAM. 

  Interiér 

  Kabina doslova přetéká luxusem. Ikonická obrazovka infotainmentu je ohraničená větráky, masivní volant se skutečně pěkně drží. Zmenšila se řadící páka, to ovšem není na škodu. O kvalitu provedení se stará kůže prošitá opravdu pevnými švy. Zadní sedadla nabízejí dostatek místa i pro prostředního cestujícího. To u trucků nebývá samozřejmostí. 

  Motor 

  Raptor přichází na trh se dvěma typy motorů. Třílitrový šestiválec EcoBoost může být nahrazen dvoulitrovým motorem 2,0 EcoBoost Bi-turbo. Třílitr nabízí ušlechtilý výkon 288 koní a 4WD. Do terénu ideální parťák. 

  Verdikt 

  Cena startuje na částce 1,9 milionu korun s DPH. Ano, bavíme se tady o veliké sumě. Tenhle motor nás ale přežije. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS