Více
  13.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Facelift jednoznačně prospěl. Řidič si jízdu v Audi SQ7 vychutná

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Velká auta se hodí na práci nebo pro přepravu několikačlenné rodiny. Praktická SUV si společnost v poslední době hodně oblíbila a automobilky se tak trendu drží oprávněně. Audi SQ7 nepatří mezi vozy, které by měli používat například dělníci, spíše jde ale o kousek, ve kterém si řidič jízdu vychutná.

  Pojďme se podívat, s čím máme tu čest. Oproti základní, nové verzi Audi Q7 je SQ7 sportovní až do morku kostí. Mnohé má však se svým sourozencem společné. Převážně exteriér prošel jen povrchovými úpravami. Oproti tomu s interiérem si evidentně někdo solidně prohrál.

  Kombinace luxusu a sportovních prvků nás jen tak nepřestanou bavit. Nádherný je i rozdíl v řízení. Q7 je skvělé a téměř dokonalé SUV a na silnících se chová opravdu krásně. SQ7 je ovšem zcela jiná pohádka. Na asfaltu si hezky pluje, ale zahněme s ním na štěrk a okamžitě nám ukáže, co to znamená mít hodně koní a skvostné reflexy.

  Design ala Audi

  SQ7 je opravdu sportovní střela. Zadní část zdobí nemalý spoiler, krásná lišta, která spojuje obě světla, velký znak a 4 masivní výfuky, které, díkybohu, nejsou jen pro parádu. Z boku se nám naskytne pohled na 5,06 m dlouhou nádheru. Rozvor kol téměř 3 m. Když je řeč o kolech, udělá nám rozhodně radost standardních 21 palců, ale i možnost 22 palců. Oproti předešlé verzi se změnila také maska chladiče, a to celkem razantním způsobem. Otvory jsou širší a mříže černé. Nárazník je nebezpečnější a nižší. Zvenku se Audina opravdu povedla.

  Interiér je, jak jsme si řekli, opravdu k nepoznání posunutý dopředu. Kombinace tmavých barev s matně rudou dodává kabině nádech tajemna a sportovní dravosti. Co se musí Audi nechat, je práce s materiálem. Všechno působí masivně a to hlavně řadicí páka. Velký volant, 12,3palcový HD displej, a také dvě tvrdá tlačítka pro ovládání klimatizace a teploty. Uvnitř se rozhodně nudit nebudeme.

  Výkon a motor

  Pod kapotou se výrobci opravdu vyřádili. Čtyřlitrový osmiválec s výkonem 373 kW, takže nějakých 507 koní. Krouticí moment 770 Nm. Automatická převodovka s osmi stupni. Maximální rychlost 250 km/h a z 0 na 100 se podívá za šílených 4,1s.

  Množství koní je samozřejmě důležité číslo, ale daleko podstatnější je to, jestli je auto využije. Tady nemůžeme nic jiného než kývat. SQ7 nám dá pocítit veškerou svou sílu při každé jízdě. Ovládání tohohle auta, přestože váží přes 2 tuny, je bleskové. Audi poslouchá, krásně sedí a my jsme tak schopni nechat silnici ochutnat naprosto všechno, co si pro nás SQ7 připravilo.  

  Cena je ovšem stejně masivní, jako výkon. Z peněženky vytasíme 2,5 milionů korun. Je to hodně? Peněz ano, ale zážitků také.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS