Více
  13.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Ducati Monster. Stroj jen pro odvážné jezdce

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nejnovější verze modelu Monster v sobě skrývá vše, co název reprezentuje. Šílené množství koní, nebezpečný vzhled a čistý adrenalin. Přes jasný a moderní vzhled si výrobci došli pro inspiraci až do roku 1993. Výsledek se tak představil jako nadupaná mašina se sportovním motorem, kterou se ovšem nemusíme bát vyvézt na silnici. Tam se dokáže Monster solidně vyřádit.

  Jak jsme si již řekli, inspirací novému Monsteru byla verze z roku 1993. Výrobci tak chtěli podchytit převážně podstatu stroje, která se týká jak motoru, tak designu. Chtěli vytvořit nebezpečnou motorku, která je zároveň naprosto jednoduchá a předvídatelná. Použití lehčích materiálů nám snižuje hmotnost o nezanedbatelnou porci kilogramů. Do rukou se nám tedy dostává zbrusu nový lehký motocykl, který si nechal poradit od starších verzí a nabízí jezdci čistou radost z jízdy. Nic složitého v Monsteru nehledejme. 

  Design

  Díky DNA z roku 1993 neobsahuje Monster nic zbytečného. Silný motor, sedlo, vysoko posazenou nádrž a pohodlná řídítka. Výrobci nechali vyniknout rámu z hliníkové slitiny, který snižuje celkovou hmotnost o 18 kg oproti předešlé verzi. Celkově tedy Ducati váží 166 kg. To je na motorku podobných hodnot opravdu málo. Díky tomu je ovšem Monster neskutečně hbitý. O brždění se starají Brembo a Bosch. Poloplovoucí kotouče 320 mm a zadní kotouč 245 mm odvádějí dokonalou práci. 

  Rozvor se vyšplhal na 1,47 m a výška sedla na 0,82 m. Díky tomu si na motorku můžeme pěkně lehnout a pozice bude velice pohodlná. Nohy se nám nekroutí, stupačky jsou na ideální pozici a všechno dohromady zajišťuje jezdci neuvěřitelnou svobodu při práci s těžištěm a vlastní váhou. Ocenit musíme i krásná paprsková kola o rozměru 17 palců. Nejen díky nim ale i pneumatikám Pirelli Diablo Rosso III a centralizovanému těžišti se Monster na vozovce chová tak, jak chceme. I do ostrých zatáček si můžeme dovolit trochu přidržet ruku na plynu. 

  Motor a cena 

  Srdcem modelu Monster je kapalinou chlazený dvouválec V2-90 o objemu 937 cc. Vyprodukuje nám výkon 82 kW, takže nějakých 111 koňských sil. Krouticí moment se vyšplhal na 93 Nm při 6500 otáčkách. Objem nádrže se drží na hodnotě 14 l. 

  Cenově se Ducati Monster pohybuje kolem 294 00 korun. To je za mašinu těchto kvalit a sil dokonalá nabídka. Nezbývá než nasednout a užít si čistý adrenalin. Ten má Monster v DNA. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS