Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Dodge se dere kupředu. Charger Daytona SRT je zatím pouze koncept

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Elektřina hýbe světovým trhem a automobilky už to pochopily. Nyní se dostáváme do fáze, kdy i Dodge musí mít elektrickou verzi. Charger Daytona SRT bude neskutečně pokrokový závodník. Zatím se zůstává u konceptu, který ovšem sám o sobě vypadá fenomenálně. Pokud se do produkce dostane alespoň polovina technologií, které nabízí, máme se na co těšit. 

  Jestli jsme čekali, že si automobilka Dodge nejprve „oťuká“ trh, hodně jsme se zmýlili. Nový model Charger Daytona SRT nastupuje na značky za znění fanfár. Koncept, který před nedávnem výrobci představili, se stal během pár hodin naprosto žhavou novinkou, o které se začalo ve světovém tisku okamžitě psát. Největší změnou bude pohon. Elektřina bude palivo, které bude tuhle bestii pohánět. Výrobci slibují, kromě skvělého designu a rychlosti, také úchvatný zvuk. 

  Design 

  Zatím jsme byli zvyklí na fakt, že dosavadní produkce modelu Charger přichází převážně jako čtyřdveřová limuzína. Nový svalnatý Dodge bude ovšem coupé. Díky této skutečnosti se daleko více přiblížil legendě ze 60 let. Kromě dveří se jí podobá i designem. Masivní předek, odvážné linie boků a samozřejmě robustní nárazníky. Přesto je na první pohled jasné, že elektřina kvitovala svou nadčasovost i v detailech exteriéru. 

  Předek nabízí pohled na velice ostrý nárazník a masku, která disponuje úzkým profilem s LED osvětlením po celém obvodu. Při bližším zkoumání navíc zjistíme, že maska plní zároveň funkci předního spoileru, což mnohem více než cokoli jiného svědčí o potřebě krotit slibovanou rychlost. Zadní část se pyšní podlouhlými LED světlomety se stejnobarevným znakem uprostřed. Kola vypadají jako z filmu terminátor. Tenhle vůz bude skutečně vyvolávat respekt. 

  Interiér svým navržením působí jako dračí doupě. Po celém obvodu kabiny se táhne zářivé osvětlení, které budí pocit sportovnosti a lehce nahání hrůzu. Volant se jeví jako ideální pomocník pro zvládání drtivé síly a svými tlačítky nám usnadní práci při řízení. Na rozdíl od zbytku kabiny, sedačky jsou to jediné, co se nese ve zcela jednoduchém stylu. Opěrky hlavy jsou sice silně sportovní, spodek ale vypadá docela obyčejně. 

  Verdikt 

  Zatím nevíme, s jakým motorem a výkonem bude Dodge Charger Daytona SRT pracovat. Jisté je pouze to, že se budeme bavit o šíleném výkonu a náhonu 4×4. Vzhledem k tomu, že tenhle prototyp čeká jistojistě mnoho úprav, můžeme si být jistí, že finální verze bude o to více „vymazlená“.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS