Více
  1.3 C
  Czech
  Středa, 26 ledna, 2022

  Do práce nebo na dovolenou? Zapomeňte. Mercedes-Benz třídy S je autem pro náročné

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Automobilka Mercedes má ve svém portfoliu mnohé. Auta pro rodiny, vozy do terénu i ty, které se hodí pro vyšší třídu. A právě poslední bod by se dal přiřknout modelu S400d. Na dovolenou ani do práce s ním asi majitelé nepojedou, pokud ale budou chtít udělat dojem, je tohle luxusní auto to pravé.

  Přestože jdou pořídit i vozidla od firem jako Bentley, nebo Rolls-Royce, která jiná než luxusní vozidla neprodávají, S-Class rozhodně nezaostává. Po Mercedesu sáhnou státníci, významní podnikatelé, celebrity. Jde prostě o určitý status, který si chtějí lidé udržet. Může se naskytnout otázka: „kdo si proboha v dnešní době může koupit takhle drahé auto s vědomím, že je to diesel?“. Budeme si divit, ale podobné typy vozidel jezdí jako taxíky na letiště.

  Pokud se na nás usměje to štěstí a tento model si pořídíme, nebo ho budeme minimálně řídit, naskytne se jeden problém. Vždycky budeme vypadat jako něčí řidič/řidička. S-Class budí dojem něčeho velkolepého a hlavně drahého. Možná z toho důvodu si ho lidé střední třídy prostě nedovolí.

  Motor a další specifikace

  Dieselový šesti-cylindr o objemu 2 925cc vyprodukuje 330 koňských sil (243kW). Krouticí moment je překvapivých 700Nm a je to opravdu cítit. Maximální rychlost vytáhneme až na 250km/h. To je navzdory specifikacím málo, ale výš se díky elektronickému zablokování prostě nedostaneme.

  Svou pověst luxusního vozu si drží i díky své velikosti. Na délku měří S-Class 5 289mm. Na šířku pak 2 109mm. Je to neskutečná loď a místa uvnitř je tím pádem více než mnoho. Na výšku dosahuje 1 503mm. Váhu také nereprezentuje zrovna malé číslo. 2 815 kg je znát a auto je nejen díky tomu trošičku línější. Na druhou stranu je úžasně stabilní.

  Špičkový interiér

  Převážně pohodlí a vzhled interiéru je to, za co si zaplatíme. Celý prostor je kompletně v kůži. Sedačky připomínají spíše domácí gauč a jsou i stejně pohodlné. Je vidět, že i masáže řidiče a spolujezdce jsou prvkem, který dokazuje, že S-Class má zajistit pohodlí převážně na daleké cesty. Velká dotyková obrazovka s nádherným rozlišením by sice mohla reagovat o něco rychleji, ale nějaká ta chybka se najde vždy.

  Materiál mimo kůži působí až skleněným efektem a je i stejně čistý a chladný. O prostu pro nohy ve druhé řadě sedadel se vůbec nemusíme bavit, protože je ho tam snad více než v kufru. Všechny prvky jsou vyladěny do posledního detailu a i na každém větračku je poznat, že si dal někdo s návrhem auta opravdu záležet. Díky ceně 3 051 000 Kč by se dalo i věřit tomu, že za to byli i pořádně zaplacení.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Mercedes-Benz EQB

  Elektrické SUV nemusí být nudné. Mercedes-Benz EQB se povedl náramně

  Čas benzínových a naftových vozidel pomalu končí, minimálně v Evropě bude za pár let možné koupit pouze auto s elektrickým pohonem. Co ale dělat s klasikami, které brázdí silnice už řadu let? Na to se snaží odpovědět Mercedes. SUV s názvem EQB je povedený, ale hlavně šetrný.
  Volvo XC90 Recharge

  Škoda, Land Rover či BMW. Tohle je 5 hybridů, které pojí síla nebo luxus

  Elektro? Nebo spalovací motor? Za Atlantským oceánem neřeší, Evropa dostává všelijaká ultimáta a za pár let zřejmě druhá možnost vůbec nebude k dostání. Kromě těchto dvou variant ale existuje i jakýsi kompromis. Těchto 5 hybridů se zkrátka povedlo. A to jak z pohledu síly, tak vzhledu a luxusu.
  Mercedes AMG

  Mercedes posunul elektro na další level. AMG posouvá laťku výš a výš

  Ne všichni jsou s přechodem spalovacích motorů na elektřinu sžití, pravdou ale je, že právě tento krok se v budoucnu stane nevyhnutelným. Automobilky se v současné době předhání v tvorbě nových vozů a podobně je tomu i u Mercedesu. AMG se za nás povedlo skvěle.
  Mercedes-Benz třídy C

  Mercedes třídy C je skvostem toho největšího kalibru. Hodí se na výlety i do práce

  Německá značka Mercedes promlouvá do dění automobilového průmyslu hodně hlasitě. Ať už jde o rychlá auta, vozidla do práce či na business schůzky nebo výlety, vždy jde o velkou věc. Podobně je na tom i Mercedes třídy C, který patří ve své kategorii mezi naprostou špičku.
  Mercedes AMG SL

  Mercedes chystá novinku. Tajný vývoj skončil, nové AMG SL bude mít dvě verze

  Německá automobilka Mercedes se chystá poslat na silnice novinku. Útroby své továrny přetransformovala na tajnou výrobní laboratoř, ze které se má přiřítit nové AMG SL. Zájemcům budou nabídnuty dvě verze, které rozhodně budou stát za to.
  Mercedes-AMG E63 S

  Dva velikáni, jeden vítěz. Jak dopadla bitva mezi Mercedesem a Audi?

  přou o přední příčky automobilového průmyslu ve své zemi a soupeří. Teď se do vzájemného souboje dostaly i dva modely – Audi RS6 a Mercedes-AMG E63 S. Jak test dopadl? Mnozí možná budou překvapeni.
  Reklama
  Reklama
  Reklama