Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Brixton Crossfire 500 XC. Motorka, která má styl

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Brixton, rakouská firma, dala světu už pěknou řádku strojů. Patrně největší lahůdkou je právě model Crossfire 500 XC, překrásný scrambler. Tahle mašina disponuje slušným výkonem, krásnou ovladatelností, a hlavně povedeným designem. Stylem doslova překypuje, a proto je ve světě tak žádaná. Motorka, která nás odmění pouze čistou zábavou při jízdě. 

  Brixton Crossfire 500 XC nepřekypuje elektronikou, což je viditelné už na první pohled. Vyžaduje po jezdci zkušený a rozhodný přístup. Teprve potom ukáže své jízdní vlastnosti. Pokud se ale s tímto scrablerem sžijeme, dostaneme neskutečný adrenalin, a to nejen na silnici, ale také mimo ni. I pro lesní typ terénu byl Crossfire navržen. Ergonomie navíc dovoluje jezdci vydat se i na delší tratě. Vyšší pozice řídítek a pohodlné sedlo jsou toho jasným důkazem.

  Design 

  Vzhled se odehrává v poctivém rakouském stylu. Motorka je vzdušná a vyrobená z velice kvalitních materiálů. Přední část je ozdobená skvělým LED světlometem, ze kterého vystupuje neveliký štítek. Nádrž pak nechává vyniknout plaketě, která náramně připomíná britskou vlajku. Na mnoha místech můžeme najít písmeno X, odkazující k názvu firmy. 

  195 kg hmotnosti je ideální pro jakýkoli typ jízdy. Na silnici motorka působí sebejistě a tvrdě, v terénu nám její váha dovolí skvěle manévrovat. To je rovněž záležitost kol. Přední, 19palcové, se výrazně zvětšilo, oproti zadním 17 palcům. Výška sedla se posunula na hodnotu 839 mm. 

  Brixton si lepší zážitky z jízdy pojistil věhlasnými značkami svých komponentů. Brzdový systém J.Juan nabízí přední kotouče 320 mm a zadní 240 mm. Kola jsou obuta do pneumatik Pirelli. Odpružení pracuje pod taktovkou společnosti KYB. Zapomenout nesmíme ani na ABS od Bosche. Co se týče kvality zpracování, nemůžeme si na Brixton Crossfire 500 XC rozhodně stěžovat. 

  Motor 

  Řadový dvouválec čtyřtakt o objemu 486 cc. Tenhle mazlík vyprodukuje výkon až 35 kW a krouticí moment 43 Nm. Do začátků je tato síla ideální. Díky ovladatelnosti a schopnosti dodat výkon tam, kde má být, nepohrdnou tímhle strojem ani zkušení jezdci. Nádrž pojme objem až 13,5 litru a spotřeba činí 4 litry na 100 km. Krásná práce. 

  Verdikt 

  Slušný výkon oblečený do tvrdého a velice zdařilého stylu. Cena se vyšplhala na 173 000 korun, což naprosto odpovídá kvalitě a schopnostem mašiny Brixton Crossfire 500 XC.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS