Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  BMW Z4 Roadster reprezentuje ikonický styl

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jen málokdo nezná siluetu modelu Z4, která nás na našich silnicích provází už hezkou řádku let. Nejnovější verze za to umí pěkně vzít. Typický kabriolet, který si oblíbily davy řidičů reprezentuje nespoutanost, výkon, svobodu, kvalitu a v neposlední řadě historii. Z4 přichází na trh i ve verzi M. Ta je pochopitelně o něco málo dražší. Čím vším se může tohle BMW pyšnit? 

  BMW se rozhodlo, že musí oživit svou historii plnou sportovnosti a nespoutanosti. Rozhodlo se tedy pro realizaci modelu Z4, který vzdává poctu ikoně sportovní jízdy BMW 507. Ačkoli se tento plán může zdát odvážný a prakticky neslučitelný se skutečností, opak je pravdou. Při bližším zkoumání zjistíme, že BMW Z4 převzalo mnoho od svého slavného předka. Kromě pár detailů na exteriéru najdeme i drobnosti v kabině. 

  Design 

  Nízký sporťák, ze kterého vyzařuje ojedinělost. Přestože mnohdy na silnicích nadáváme na majitele modelů Z4, samotné auto za to nemůže. Každý z nás se při pohledu na tento kabriolet zastaví nebo poohlédne. To byl záměr automobilky, která dodnes dodává Z4 nenasytnému trhu, který se hlásí čím dál tím hlasitěji. 

  Předek Roadsteru rozjasňují světlomety BMW LED. Jejich typicky ostrý tvar a protáhlá ergonomie utváří společně s ledvinkami grilu tu pravou závodní DNA. Přestože černá mřížka dostala širší otvory, stále si BMW drží jejich tenký tvar. Ledvinky nepodlehly oněm „bobřím zubům“ jak se někdy automobilům z nejnovějších řad přezdívá. 

  19palcová kola ve hvězdicovém provedení jasně dominují celému profilu. Průduchy před dveřmi jasně signalizují, že o aerodynamiku bylo postaráno. Přestože silueta kabrioletu prodává, můžeme si v nepříznivém počasí zatáhnou střechu a to za 10 s až do rychlosti 50 km/h. Kdo kdy zápolil s deštěm ví, jak může být 1 sekunda dlouhá. Celý exteriér uzavírá zadní část a její ostré LED světlomety. 

  Interiér

  Kabina Roadsteru doslova vybízí k dynamické jízdě. Klasický volant jde do kontrastu s širokou obrazovkou infotainmentu a velice luxusně vypadající řadící pákou. Obecně vzato musíme BMW pochválit za odvahu. Mnoho automobilek se snaží „nacpat“ do interiéru co nejvíce věcí. Z4 ale působí čistě, upraveně a my se tak můžeme soustředit jen na jízdu. 

  Motor 

  Řadový šestiválec v benzínu M TwinPower Turbo je pěkně živá hračka, která se umí ozvat. Do kol nažene výkon až 340 koní a z 0 na 100 se dostane za 4,5 s. Auto je velice pohotové a řízení se nedá popsat jinak než slovem „zábava“.

  Verdikt 

  Auto za více než milion. Ano, někomu se může tato cenovka zdát extrémní. Z4 je ale BMW, které si zaslouží být pořádně oceněno. Podobný styl a zábavu bychom na trhu hledali jen stěží. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS