Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Bentley přidalo ke Continental GT dodatek Speed! Dynamika na prvním místě. S Evropou ale nepočítá

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  „Nejdynamičtější Bentley všech dob.“ Takhle nějak označuje britská automobilka svůj nejnovější kousek s názvem Continental GT Speed. Dodatek naznačuje, že „střela“ bude založená primárně na rychlosti. To ale pravdou úplně není. K tomu navíc Bentley nemíří na trh v Evropě.

  Bentley, to je už pěknou řádku let symbol rychlosti a luxusu. Z výrobní linky v britském Crewe sjelo už několik velice úspěšných modelů, mezi které bychom mohli řadit Arnage, Azure, Continental nebo State Limousine, jehož služby využívá třeba královna Alžběta II.

  V poslední době ale táhne hlavně třetí jmenované Bentley, tedy Continental. Sami výrobci, kteří jsou od roku 1998 pod správou koncernu Volkswagen, přidávají svému veledílu čas od času nová vylepšení a verze. Jako třeba teď.

  Z Continental GT se tak stalo Continental GT Speed. Slovo „speed“ v anglickém jazyce odkazuje na rychlost, ta ale kupodivu nebude hlavním elementem luxusního kupé. Klíčová by měla být dynamika. Ta by měla z auta dělat premianta značky Bentley.

  Svižné, elegantní

  Bentley vystřelí auto do závratných výšin. C GT Speed bude spoléhat na dvakrát přeplňovaný motor W12 s objemem šest litrů a výkon se oproti předchůdci o něco zvýší. Bentley bude spoléhat na 659 koňských sil a s vyšší rychlostí by měla pomoct i nová osmistupňová převodovka.

  22palcová kola, karbon-keramické brzy, dokonalý adaptivní podvozek se stabilizátory. Ve výčtu doplňků auta je toho až, až. Bentley by navíc mělo jet sakra rychle, maximální rychlost by se mohla vyšplhat ke 325 km/h, z 0 na 100 se navíc Continental GT Speed dostane za 3,6 vteřiny.

  Rychlost hraje spolu s dynamikou prim, Britové ale mysleli také na pohodlí řidiče. Na fotkách je vidět, že si Bentley pohrálo i s dvoubarevným čalouněním Alcantara či karbonovým obložením. Barvy si pak může zájemce navolit podle svého gusta.

  Jedinou vadou na kráse bude dostupnost. Bentley totiž cílí jen na trh mimo „Starý kontinent“, takže ho nebudou moct zájemci získat ani doma ve Velké Británii. Proč? Emise a malý zájem o silné motory. Spojené království a státy EU27 tak smutní. Žihadlo se totiž bude po silnicích prohánět jinde.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS