Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Amerika ožívá. Harley Davidson Sportster S dostal nový kabát

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Stroj s dlouholetou tradicí otevírá brány roku 2022. Americká klasika, která je tu s námi už pěknou řádku let, dostala nový plášť. Sportster S je živější a robustnější. Celkově předbíhá dosud známé standardy. Pod sebou ucítíme nový motor a netřeba si lhát, na silnici je výkon znát. Výfuky máme posazené výše a nový vzhled je tím pádem podpořen o nový, sportovní detail. V tomto stroji se spojila klasika a moderna.

  Psal se rok 1957 a světu se tehdy představil nadčasový stroj. Vlastnosti, kterými Harley Davidson Sportster disponoval, mu mohly závidět doslova všechny známé i neznámé značky. Po více než 60 letech je tu nový 2022 Sportster S, který navazuje na tradici. Řidiči nabízí ohromující výkon a styl, který na silnici nikdo nepřehlédne. Jízda umí být pekelně agresivní, nicméně stále jsou patrné reakce, které bychom mohli přerovnat k úrovni sportovních motocyklů.

  Design s nádechem historie

  Vzhled z roku 1957 je už pochopitelně minulostí. Jediná věc společná mezi těmito dvěma stroji je nízký posed. Jedno však mají Sportster 1957 a Sportster S 2022 společné. Jestli tehdy motocykl vystupoval z davu, dneska to platí dvojnásob. Silueta nového Harleye připomíná jeden krásný, tažený oblouk. Vysoké výfuky podporují sportovní vzhled, zatímco nízko posazené sedadlo a masivní motor, robustnost.

  2,27 m dlouhý a 221 kg těžký stroj. O žádném drobečku se tu nebavíme. Rozvor kol se nám tady vyšplhal na 1,52 m. Natažená jízdní pozice je podpořena sedadlem, které je od vozovky vzdálené 0,765 m. ocenit musíme i pořádná kola. Přední 17 palců a zadní 16 palců. Netřeba dodávat, že pokud si někdo Harleye koupí, pravděpodobně ho prožene úpravami, mezi které spadají i kola.

  Motor a síla

  Harley dostal od výrobců do vínku nový, dravý motor. Revolution Max 1250T o objemu 1 252, který patří mezi nejlepší. Do kol dokáže nahnat sílu 121 koní a krouticí moment 125 Nm. Spotřeba 5,1 l na 100 km je daní za to, jak majestátní stroj řídíme. Do nádrže se vejde 11,8 l paliva.

  Na silnici se Sportster S chová naprosto fantasticky. Je až zarážející, jak rychlé má reflexy. Něco takového bychom od takhle velkého stroje rozhodně nečekali. Pokud rádi vystupujeme z davu a máme rádi styl a silný výkon, Harley Davidson Sportster S dokáže odvést neuvěřitelnou práci. Za 325 000 korun bez daně dostaneme motocykl, který je mnohem víc, než jen jednostopé vozidlo.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS