Více
  9.9 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Zemřela „Královna Nürburgringu“. Schmitzová podlehla rakovině! Bylo jí 51 let

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Velice smutné zprávy se během včerejšího dne vyrojily na sociálních sítích. Legendární německý okruh Nürburgring informoval o tom, že jeho asi vůbec nejslavnější závodnice podlehla boji s rakovinou. Němce Sabine Schmitzové bylo 51 let.

  Tenhle příběh, to je jedna pozoruhodnost za druhou. Sabine Schmitzová přišla na svět v roce 1969 do rodiny majitele hotelu ve městě Nürburg. Hotelnictví a pohostinství? Tenhle sektor jí byl od malička tak trochu předurčený. Tedy v případě, že by hotel jejího otce nestál 300 metrů od závodního okruhu.

  Po slavném Nürburgringu se Schmitzová svezla poprvé už v 5 letech a dráha ji naprosto uhranula. Sice zpětně tvrdila, že šlo o hrůzný zážitek, k závodění si ale nakonec stejně jako její dvě sestry cestu našla. Tzv. Zelené peklo během svého života obkroužila asi 30 000krát.

  Za volantem se jí dařilo na výbornou. Připsala si mnoho cenných vítězství a za volantem BMW M3 dokonce se svými týmovými kolegy dvakrát kralovala čtyřiadvacetihodinovému závodu. Milostná aféra mezi německou závodnicí a německý okruhem se táhla téměř celý její život.

  Přezdívka „Královna Nürburgringu“ jí patřila nejen kvůli 30 tisícům kol, ale také díky epizodě s taxíkem. Po okruhu totiž vozila také běžné smrtelníky, kteří si chtěli užít Severní smyčku v autě s profesionálním řidičem. Říkalo se jí „nejrychlejší taxikářka světa“.

  Majitelka firmy, moderátorka Top Gearu

  Schmitzová si udělala z hobby zaměstnání. Vlastně až doteď provádí její firma Sabine Schmitz Motorsport pokročilé školením řidičů na okruhu. Nálepka motoristické expertky vynesla Němce také účinkování v televizních pořadech. Začínala doma v Německu, pak ale přešla do Velké Británie.

  A přesněji asi do toho nejslavnějšího pořadu o autech, který kdy spatřil světlo světa – Top Gear. Už v minulosti čas od času vystupovala ve speciálních dílech a s Jeremym Clarksonem dokonce uzavřela sázku, že projede Zelené peklo v co nejrychlejším čase s dodávkou.

  Naplno se stala součástí pořadu, když se chopil otěží Chris Evans. V Top Gearu vystupovala v sériích 23-26 mezi lety 2016 až 2019. Už před 4 lety, tedy v roce 2017 ale oznámila, že bojuje se zákeřnou rakovinou.

  Boj Schmitzová prohrála 16. března 2021. Bylo jí 51 let.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS