Více
  9.9 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Yamaha vytvořila rychlý stín. Nový model MT-10 SP děsí vzhledem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Motto nové verze: „temnota přichází.“ Přesně takhle se dá vyjádřit podstata nové MT-10 SP. Děsivě rychlá a chladně vypadající motorka. Tenhle stroj byl stvořený pro adrenalinem naplněnou jízdu. Pokud víme, co máme se silnějšími motocykly dělat, odmění nás Yamaha pořádnou porcí zábavy. Nový model se zrodil z černé barvy a filozofie dravé jízdy. 

  Jak se o nové Yamaze říká, je to temná strana Japonska. Výrobci si vyhráli nejen s motorem, ale s celkovým projevem této motorky. Fantastický výfuk, přelomové technologie a hlavně design. Ten hraje v celkovém dojmu, který na nás Yamaha udělá, tu nejzásadnější roli. Všichni sice víme, že pro většinu jezdců je nejdůležitější výkon, Japonci na to mají ovšem jiný názor. Yamaha MT-10 SP je krásně naleštěný stroj, kde vyniká každičká součástka. Nic se nemusí schovávat za kilogramy plastu. 

  Temný vzhled 

  Batman by rozhodně touto motorkou nepohrdl. Rychlá a tajemná. Stín a temnota sehrály při navrhování Yamahy důležitou část. Designéři si pohráli s kombinací studených barev, jako jsou černá, modrá a stříbrná. Tento celý koncept nabourává akorát přední vidlice Öhlins se zdvihem 43 mm, která do tmy září svou zlatou barvou.

  Přední části dominují LED světlomety ve tvaru V. Hned za nimi se do výšky tyčí řídítka v černém provedení. Sedlo sahá od země na vzdálenost 0,8 m, a tím pádem je posed lehce nakloněný dopředu, přestože se nejedná o čistě závodní motocykl. Jízda je ovšem velice pohodlná. Motorka je krásně ovladatelná, a to jednak díky hmotnosti, která není tak obří jako u jiných strojů (214 kg) a také kolům, která získala rozměr 17 palců.

  Brzdový systém vsadil na klasiku. 320 mm radiální Bremba vepředu a 220 mm disk vzadu. Technologie se rovněž posunuly kupředu. 4,2palcový TFT displej je pěkně čitelný za každého počasí. Přepínače najdeme po stranách řídítek, takže manipulace během jízdy nemůže být jednodušší a bezpečnější. 

  Motor ostrý jako břitva

  Kapalinou chlazený čtyřválec DOHC s 16 ventily a objemem 998 cc je neuvěřitelně nabitý kus poctivé práce. 164 koní a krouticí moment 112 Nm. Tahle čísla jsou sice šílená, ale zároveň skutečná. U nás by se měla motorka Yamaha MT-10 SP 2022 objevit za cenu cca 450 000 korun. Je to možná hodně peněz, ale za abnormální porci adrenalinu. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS