Více
  1.3 C
  Czech
  Středa, 26 ledna, 2022

  Jako z jiné planety. Taková je Hyundai Staria, která je naprosto unikátní nejen ve světě automobilových transportů

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Od klasických vanů se pomalu upouští. Snad jen VW je schopen prodávat své transportéry, které si vydobyly až nebývalý respekt a jsou více a více populární. Nedávno se však vytasila automobilka Hyundai s velkoprostorovým vozem, který si ničím nezadá s klasickým designem. Je jako z jiné planety.

  V březnu tohoto roku se divákům představila Hyundai Staria, která je naprosto unikátní nejen ve světě automobilových transportů a velkokapacitních kamarádů, ale obecně ve světě automobilů vůbec. To je způsobené hlavně exteriérem, který spíše připomíná seriál Hvězdná brána, než klasický vzhled aut, na který jsme zvyklí.

  V Hyundai vsadili na originalitu a to se vyplatilo. Nová Staria byla představená jako multifunkční vozidlo, se spíše vesmírným vzhledem. Interiér byl prezentován jako klasický s pár futuristickými prvky. Kapacitně by se svými 11 místy nahradila obývák. Svůj debut už zažila v Austrálii, kde se prodává jako cargo minivan a už je k mání.

  Pojďme k verzi Hyundai Staria Load. Klasický transportér, kam se vejde při stěhování nejedna krabice. K mání je zatím dvousedadlová varianta a rovněž pětisedadlová, která ovšem logicky trochu zkrátí úložný prostor, který je v největší verzi až 4 930 l. Load si zatím můžeme pořídit jen ve dvou barvách. Krémově bílá a stříbrná. Bílá se ke stěhovacímu vozu hodí víc. Stříbrná zase krásně sedne k rodinnému cestování.

  Jak to vypadá s výkonem?

  Výkonem na tom Hyundai není zle, ale přeci jen třeba takový transportér od VW je výrazně silnější, přestože by měl plnit stejný účel. Staria nám pod kapotou ukrývá 2,2 litrový dieselový motor, který nám propůjčí cca 174 koní (130kW). Krouticí moment naměříme 430Nm, což není zlé, ale na trhu jsou i dravější střelci.

  Vesmírný vzhled

  Tam, kde Starie ubrali, jinde přidali. Odvážný futuristický vzhled činí tohle auto zapamatovatelným. V ulici budete „majitel té rakety“, ale ruku na srdce, design je možná neobvyklý, ale povedený. Čeho si nemůžeme nevšimnout, jsou světla. Jak ta zdaní, která spíše připomínají nějaké rozzlobené zvíře, tak přední lištu, která je moc krásný doplněk. Pod ní jsou klasická světla, i když s neklasickým čtvercovým tvarem.

  Kabina působí díky protáhlému přednímu sklu neuvěřitelně prostorně. Krásné sedačky, pohodlný volant, dotyková obrazovka, prostě všechno jak má být. Co je ovšem úctyhodné, je ten prostor. Všude je ho tolik, že dovolená k moři přestane být noční můrou, ale stane se pohádkovým snem.

  Cena na několik způsobů

  Za Load verzi zaplatíme 975 000 a za verzi rodinnou něco málo přes milion. Ano, je to hodně, ale jedná se o van. Na trhu jsou i výkonnější verze za podobnou cenu, ale tady se cení hlavně design. Můžeme jen čekat, jaký odvážný krok čeká tuhle automobilku v budoucnu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Hyundai Tucson

  Klasiky od Huyndai se mnozí začínají bát. Tucson okouzlí cenou a překvapí designem

  Když se řekne Hyundai, mnohým ihned naskočí model Tucson. Parádní SUV s nepřekonatelným designem i cenou toho nabízí spoustu. A stejně je na tom také nová verze, která prošla výraznou modernizací. O jaké přesně jde?
  Hyundai i30 N Line

  Malé, čiperné a hezké. Hyundai i30 N Line zvážněl a zvedl laťku

  Jihokorejská automobilka Hyundai je známá pro svá jednoduchá a vcelku levná auta, která kromě asijských silnic brázdí ve velké míře i ty v Evropě. Auta se totiž vyrábějí také v továrně v České republice a jinak tomu nebude ani s modelem i30 N Line. Ten zaujme hlavně cenovkou, k tomu ale i výkonem nebo novým vzhledem.
  Audi TTS

  Škoda, BMW, Audi. 5 aut pro mladé i starší, která nikdy nezevšední

  V případě, že jste někdy rozmýšleli nad tím, jaká auta bavila v minulosti, ale jaká budou i v budoucnosti, tak byste si měli přečíst tento článek. Na touto pěticí se rozplývají mladí řidiči, ale také ti, co už mají nějaké kilometry naježděné. Finančně Vás navíc nesedřou.
  Hyundai Kona N

  Hyundai Kona N je tady. Láká na sportovní vnitřek i slušný výkon

  Nadšenci jihokorejské značky se konečně dočkaly. Na svět přišel jakýsi bratr modelů i20 N a i30 N. Ono písmenko „N“ odkazuje na sportovnější divizi Hyundai, která je patrná v každé části auta. Od elektromobilu po nadupaný crossover, tak by se dala označit cesta vozu Kona.
  Hyundai Ioniq5

  Hyundai Ioniq5 oficiálně venku! Zaujme dojezdem i rychlým nabíjením. Navíc využije i slunce

  Motorističtí fanoušci se přeci jenom dočkali. Tedy pokud budeme zmiňovat ty, kteří jsou nadšení do elektromobilů. Automobilka Hyundai představila oficiálně model Ioniq5. Prvotina z nové řady vozidel na elektřinu toho má spoustu, co nabídnout. Počínaje designem a konče superrychlým nabíjením.
  Hyundai Tiger X-1

  Hyundai vymyslel robota pomocníka! Sloužit má při záchranných misích. Nebojí se ale ani cizí planety

  Jihokorejská firma Hyundai, to zdaleka není jen o produkci automobilů. Před rokem založila novou divizi a předala jí jasný úkol: zaměřte se na vývoj a výrobu robotů. A to se nakonec přesně stalo. Pomocný robot se jmenuje Tiger X-1. Sloužit má hlavně záchranářům.
  Reklama
  Reklama
  Reklama