Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Stará linie, nové prvky. Indian FTR R Carbon překvapil trh

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Edice FTR není zcela neznámá. Už pár let výrobci ze severoamerické firmy Indian „bouchají“ tyto fantastické stroje. Model 2022 je ovšem jiný. Přízvisko Carbon se za jménem FTR R neobjevuje náhodou. Tento stroj je tímto materiálem doslova nabitý. Kombinuje krásný design, skvělé jízdní vlastnosti, sportovní dravost a pořádnou dávku koní. Jízda na FTR se nezapomíná. 

  V minulosti velice úspěšný závodní stroj. Tento rodokmen si FTR R Carbon samozřejmě ponechal. Nově se ovšem celá motorka pyšní neuvěřitelně precizně zpracovaným zevnějškem a dokonale vyladěnými jízdními vlastnostmi. Stvořena byla pro moderní silnice. Odpružení se sice řadí k tomu nejlepšímu, do terénu je ovšem motocykl příliš tvrdý. Na asfaltu ale ukáže to pravé srdce závodníka. Lehký a skvěle ovladatelný, a to převážně díky materiálům, kolům a v neposlední řadě motoru, který svůj výkon směřuje přesně tam, kam má. 

  Design závodní bestie

  Na první pohled je patrné, odkud FTR R Carbon přijel. Podpis společnosti Indian se nezapře. Přesto se design posunul na docela jinou úroveň, a to převážně pod taktovkou aerodynamiky, rychlosti a funkčnosti. Na odhalené části stroje nejsme u Indianu zvyklí, a přesto všechno fungují tyto novinky krásně dohromady. LED osvětlení je schované ve velice elegantní schránce, která lehce chrání veliký barevný displej, který je přehledný a jasný. Během jízdy si užijeme pohodlí na prémiovém sedle, které se od země dostalo na vzdálenost 0,78 m. 

  Dalším překrásným prvkem se stalo odpružení Öhlins, které se řadí mezi absolutní špičky ve svém oboru. Přední vidlice je plně nastavitelná, což pomůže i při změně terénu, ne však na 100 %. Jak jsme již avizovali, o perfektní ovladatelnost se starají i kola. Odlita ve velikosti 17 palců a obuta do pneumatik Metzeler Sportec. Temný výraz motorky je podržen výfukem Akrapovič s dvojitou koncovkou. „Randál“, který při startu zažijeme, se nedá rovnat s jiným. Váha je rovněž důležitým faktorem při ovladatelnosti. Za 213 kg vděčíme hlavně carbonu. 

  Motor a výkon

  Kapalinou chlazený dvouválec V-Twin o objemu krásných 1203 cc. Do zadního kola nažene sílu až 123 koní a krouticí moment 120 Nm. Akcelerace je jednoduše neuvěřitelná. Během jízdy oceníme o nespočet režimů, jako jsou Sport, Standard, Rain. Skvěle zpracovaný stroj. 

  Cena FTR R Carbon se pohybuje kolem 500 000 korun. Může se to zdát jako hodně peněz, ale za stroj podobných kvalit je takováto cenovka naprosto odpovídající. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS