Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Honda si připravuje pro rok 2024 skutečnou vlajkovou loď

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Honda se specializuje na zelenou energii více než kterákoli jiná firma. Na rok 2024 si tím pádem připravuje něco naprosto dokonalého. Masivní SUV kompletně na elektřinu. Tento model budoucnosti dostal jméno Prologue. Disponuje neskutečně povedeným exteriérem a interiérem, soudě podle toho, co zatím firma Honda vypustila do světa. Máme se na co těšit. 

  Prologue reprezentuje naprostou revoluci v oblasti designu. Naprosto neskutečně se výrobcům povedlo skloubit ladné linie, které jsou pro Japonce tolik ikonické, a masivní tvář SUV, která se nezalekne ničeho. Dalo by se předpokládat, že už podle názvu by se mohlo jednat o předzvěst něčeho většího. Domníváme se, že tímto kouskem firma Honda ukazuje, jakým směrem se její budoucí výroba vydá. Pokud se i následující modely svým designem vyrovnají Prologu, máme se skutečně na co těšit. Pojďme se blíže podívat, co Honda vypustila do světa. 

  Design 

  Design tvoří naprostý základ u tohoto nového SUV, které bychom mohli na trhu očekávat v roce 2024. Přestože toho Honda o své novince ještě mnoho nezveřejnila, podle obrázků a videí by se dalo očekávat, že se před produkce nebude příliš lišit od vozů určených k výrově. Exteriér i kabina nabírají jasných kontur už teď, v roce 2022. Japonci opět vsadili na eleganci a jednoduchost. Je až podivuhodné, jak čistě a přirozeně Prologue vypadá. 

  Přední část zdobí nepříliš tlustý gril, ze kterého vystupují obdobně tvarované světlomety. Oproti tomuto hornímu prvku se jeví nárazník jako skutečný obr. Pokud sjedeme pohledem do stran vozu, okamžitě nás okouzlí 21palcová kola. Je jasné, že pokud měla Honda nastavit světu zcela novou tvář, musela se změna dotknout právě i designu kol. Skutečná chlouba automobilky ovšem přichází se zadní částí. Ta lehce připomíná vůz značky Land Rover. Na černém podkladu se vyjímá nápis Honda. 

  Interiér rozhodně nepřipomíná píseň daleké budoucnosti. Prvky nabraly velice jasných kontur. Palubní desku zdobí veliká obrazovka infotainmentu, podobně rostlý je i přístrojový panel. Je zajímavé, že tam, kde bychom klasicky hledali řadící páku, nalezneme pouze dva držáky na nápoje. Tomu se říká minimalismus. 

  Verdikt 

  Široké veřejnosti nezbývá, než netrpělivě očekávat konec roku 2023, kdy automobilka bude svůj zázrak představovat. Podle všeho se jedná o skvostně navržené SUV. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS