Více
  21.6 C
  Czech
  Pondělí, 8 srpna, 2022

  Triumph finalizuje svůj doposud nejodvážnější projekt

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Triumph, britská společnost, která se řadí mezi absolutní špičky v oboru, se pustila do odvážného projektu. Nese název TE-1. O tomto prototypu už víme poměrně dlouho, až teď ovšem vrcholí testování a ladění detailů. Jedná se totiž o první, plně elektrický roadster této světoznámé stáje. Firma nedávno představila finální podobu prototypu, který už byl i odzkoušen na trati. 

  Tvrdá práce se vyplatila a motocyklová firma Triumph měla nedávno možnost představit finální podobu svého doposud nejodvážnějšího projektu. TE-1 startuje novou éru světa elektřiny. Prototyp, který výrobci stvořili, předvádí světu nebývalý úspěch, kterého docílili. Ukazují na něm mety, kterých chtěli dosáhnout a unikátní spolupráci. Ta vznikla mezi Triumphem a spoustou dalších hráčů na trhu. Zároveň svou roli při vývoji sehráli přední odborníci z UK, akademici a inovátoři. 

  Fáze 1

  Kromě takových kapacit, jako jsou Williams Advanced Engineering, nebo Integral Powertrain Ltd.’s e-Drive Division se do hry zapojila i vláda Spojeného království. Tato spolupráce odstartovala fázi 1, jak ji odborně výrobci nazývají. Kromě této nám zbývají další 3 fáze, kterými projekt musí projít. Extrémní zátěž se ovšem vyplácí. Honba za nejlepším elektrickým motocyklem může začít. 

  Fáze 2

  Výrobci se okamžitě pustili do práce. Jako první bylo třeba vymyslet a zcela od začátku navrhnout výkonnou baterii a motor. Tahle motorka se zkrátka musí odlišovat od zbytku konkurence. Proto vznikají i první náčrty designu nového stroje. Klasický roadster, který bude budit respekt a vyvolávat mrazení po zádech. 

  Fáze 3

  Tato etapa vyvrcholila zkompletováním celého stroje. Zde se ukázalo, jak spolupráce těch největších kapacit dopadla. Poprvé tak mohli lidé vidět prototyp, kterého se mohli fyzicky dotknout. Každý z aktérů dodal komponenty, know-how, a pod rukama tak vznikla nevídaně krásná mašina, která nese jasné linie roadsteru. 

  Fáze 4

  Testování. Třešnička na dortu celého snažení. 161 km dojezd, 175 koňských sil, 20 minut nabíjení z 0 na 80 %. Z 0 na 100 km/h se TE-1 dostal za 3,6 s. Těchto 220 kg hmotnosti, což je na elektrický motocykl solidní výkon, ozkoušelo mnoho profesionálních jezdců. 

  Verdikt 

  Až se dostane TE-1 do výroby, rozhodně se nebude řadit mezi běžné elektro motocykly, který je na trhu plno. Tahle mašina má světu hodně co ukázat. Už se těšíme. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ