Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Triumph finalizuje svůj doposud nejodvážnější projekt

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Triumph, britská společnost, která se řadí mezi absolutní špičky v oboru, se pustila do odvážného projektu. Nese název TE-1. O tomto prototypu už víme poměrně dlouho, až teď ovšem vrcholí testování a ladění detailů. Jedná se totiž o první, plně elektrický roadster této světoznámé stáje. Firma nedávno představila finální podobu prototypu, který už byl i odzkoušen na trati. 

  Tvrdá práce se vyplatila a motocyklová firma Triumph měla nedávno možnost představit finální podobu svého doposud nejodvážnějšího projektu. TE-1 startuje novou éru světa elektřiny. Prototyp, který výrobci stvořili, předvádí světu nebývalý úspěch, kterého docílili. Ukazují na něm mety, kterých chtěli dosáhnout a unikátní spolupráci. Ta vznikla mezi Triumphem a spoustou dalších hráčů na trhu. Zároveň svou roli při vývoji sehráli přední odborníci z UK, akademici a inovátoři. 

  Fáze 1

  Kromě takových kapacit, jako jsou Williams Advanced Engineering, nebo Integral Powertrain Ltd.’s e-Drive Division se do hry zapojila i vláda Spojeného království. Tato spolupráce odstartovala fázi 1, jak ji odborně výrobci nazývají. Kromě této nám zbývají další 3 fáze, kterými projekt musí projít. Extrémní zátěž se ovšem vyplácí. Honba za nejlepším elektrickým motocyklem může začít. 

  Fáze 2

  Výrobci se okamžitě pustili do práce. Jako první bylo třeba vymyslet a zcela od začátku navrhnout výkonnou baterii a motor. Tahle motorka se zkrátka musí odlišovat od zbytku konkurence. Proto vznikají i první náčrty designu nového stroje. Klasický roadster, který bude budit respekt a vyvolávat mrazení po zádech. 

  Fáze 3

  Tato etapa vyvrcholila zkompletováním celého stroje. Zde se ukázalo, jak spolupráce těch největších kapacit dopadla. Poprvé tak mohli lidé vidět prototyp, kterého se mohli fyzicky dotknout. Každý z aktérů dodal komponenty, know-how, a pod rukama tak vznikla nevídaně krásná mašina, která nese jasné linie roadsteru. 

  Fáze 4

  Testování. Třešnička na dortu celého snažení. 161 km dojezd, 175 koňských sil, 20 minut nabíjení z 0 na 80 %. Z 0 na 100 km/h se TE-1 dostal za 3,6 s. Těchto 220 kg hmotnosti, což je na elektrický motocykl solidní výkon, ozkoušelo mnoho profesionálních jezdců. 

  Verdikt 

  Až se dostane TE-1 do výroby, rozhodně se nebude řadit mezi běžné elektro motocykly, který je na trhu plno. Tahle mašina má světu hodně co ukázat. Už se těšíme. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS