Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Stylové SUV pro britské rodiny. MG ZS nestojí miliony

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Britská firma MG dodala trhu typ SUV, který razí novou myšlenku automobilky. Kompaktnost, praktičnost, dostupnost. Nové MG dostalo do DNA skutečně mnoho. Láká na přijatelnou cenu a technologie, které za ni dostaneme. Zvenku působí velice stylově a elegantně. Interiér si drží jednoduchou linku a kvalitní zpracování. Má tenhle stroj nějakou chybu? 

  Spíše než na výkon, se výrobci snaží lidi nalákat na technologie. MG ZS je propagované pouze po této stránce, zatímco motorizace byla zcela upozaděna. Mluvíme tedy o SUV, které má převážně zajistit komfort svému uživateli. V kabině se musíme cítit jako doma, když se právě na toto místo vracíme po náročném dni v kanceláři. Dále automobilka slibuje až 7letou záruku. Další kapitolou v této mohutné knize je bezpečnost. Ta hraje pro Brity významnou roli. 

  Design 

  Přestože se automobilka proslavila otevřenými modely coupé a sportovními sedany, SUV MG ZS se povedlo. Nikdo ani nečekal, že by se firma s dlouholetou tradicí ve sportovním odvětví pustila do něčeho pro ni tak odvážného. Co se vzhledu týče, nejedná se o nic revolučního, ale o věci, které fungují a nijak neuráží. Předek nabízí pohled na masku chladiče, kde můžeme po chvilce soustředění vidět inspiraci značkou Mazda. 

  Jednoduchá mřížka, ostré LED světlomety a nevelký nárazník. Zepředu klasické SUV. Z boku se MG ZS profiluje jako mohutný automobil. Opět zde vidíme linii lehce podobnou japonské klasice s M ve znaku. Zadní část skvěle rezonuje v celé karoserii. Veliká světla, drobný spoiler, výfuky, které vystupují z krásného nárazníku. úložný prostor se dostal do vcelku vysoké pozice, takže nakládání věcí je o mnoho jednodušší. 

  Interiér se předvádí ve velice jednoduchém stylu. Mohutný volant přes 10 palců široká obrazovka a řadící páka ve středu dění. Linie palubní desky krásně navazují na zbytek kabiny a díky tomu máme pocit, že u návrhu interiéru někdo přemýšlel. 448 litrů kapacity kufru se dá navýšit složením sedaček až na 1375. To už je prostor, se kterým se dá pracovat. 

  Motor 

  1,5litrový motor s manuální převodovkou, nebo 1litrový se šesti stupni v automatu a v manuálu. 1,5litrový kousek poskládá dohromady 106 koní a 141 Nm krouticího momentu. 1,0litrový nabízí 111 koní a 160 Nm. Výkon tedy není silnou stránkou tohoto stroje. SUV by potřebovalo přeci jen pár koní navíc. 

  Verdikt 

  Skvěle řešené, krásné SUV, které ovšem není dravec do terénu. Po městě nás ovšem odveze kamkoli. Pořizovací cena se ovšem pohybuje kolem 500 000 korun. Ideální hodnota za technologie, které se nám dostanou do rukou. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS