Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Morgan sice končí, už ale testuje nástupce. Otázek je spousta. Jasněji bude koncem roku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Krásná pohádka s názvem „Tříkolka Morgan“ letos nadobro skončí. Tedy alespoň podle toho, jaké prohlášení vydala automobilka před několika měsíci. Zdá se ale, že teď je všechno jinak. Britové testují tzv. druhou generaci, kterou svět aut ještě asi nikdy neviděl.

  Pro ty, kterým jméno automobilky Morgan nic neříká, můžeme její činnosti přiblížit třeba českým filmem Vrchní prchni. Tady totiž Josef Abrhám využíval služeb vozu s nálepkou Velorex. A právě ten se Morganu hodně nápadně podobá.

  Tři kola, chatrná stavba těla, ale celkem oslnivý výkon. Pro automobilové nadšence plní roli Morgan skvělé hračky, kterou na silnicích zaujmou na první pohled. Výrobci ze Spojeného království oznámili, že letos s klasikami končí. Jaký k tomu měli důvod?

  Jednoduché: emise. Motoru u Morgana vyprší letos výrobní licence a nadále už nebude splňovat ani emisní normy. Model 3Wheeler, který letos ohlásil konec, patřil mezi nejoblíbenější, které kdy z výrobní linky automobilky vyjeli.

  Ohlušující řev, retro vzhled a nezapomenutelná jízda. To všechno jste mohli, nebo vlastně ještě můžete, ve výše zmiňovaném vozítku zažít. Na trh ho Morgan sunul 10 let, během kterých vyrobil zhruba 2 500 kusů.

  Co bude s Morganem teď?

  Možností je víc. Buď úplné ukončení činnosti, přechod na elektromobily, nebo upravení emisních norem a tvorba generace číslo 2. Vypadá to, že Morgan vybral třetí variantu, na internetu se už totiž objevují uniklé záběry nového modelu.

  S informacemi o chystaném nástupci přišel britský deník Autocar. Podle něj by mělo autíčko využívat služeb spalovacího motoru a nulové emise na pořadu dne určitě nebudou. Morgan sice s elektřinou lehce koketovalo už v minulosti, kvůli problémům s dodavateli ale plány odložil.

  Nezbývá tak, než se spokojit alespoň se špionáží. Vypadá to, že alespoň jednu či dvě věci bychom mohli vidět na první pohled. Oproti úvodní generaci nebude mít Morgan motor vpředu (jak je tomu zvykem), navíc jsou na fotkách vidět i slušné ochranné prvky.

  Otázek stále zůstává více než odpovědí, jedno je ale jasné. Britský Morgan chystá premiéru už na konec letošního roku, na odchod ikony 3Wheeler tak chce dát hodně rychle zapomenout.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS