Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Sportovec každým coulem. Audi S3 Sportback překypuje energií

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Další parádní Audi, které jen tak něco nerozhodí. Hatchback s názvem S3 Sportback se vyznamená při cestách do práce, na nákup, ale také na obyčejnou projížďku. Auto boduje v každém směru a připomíná, proč patří vozidla této německé automobilky mezi tak žádané.

  Podle slov automobilky Audi se jedná o pokrok ve hmatatelné podobě. Odvážná slova, která se ovšem mohou opřít o jistá fakta. Přestože kvalita některých komponentů může zaostávat, motor je přesně to, o čem Audi mluví. Do rukou se nám dostává síla v podobě masivního stroje. Skvěle fungující spojka, která se ovšem v režimu sport občas opozdí. Spotřeba 7,4l je úchvatný výkon na auto, které nám nabízí tolik zábavy a rozhodně nechce, aby se s ním zacházelo v rukavičkách. Pokud skutečně necháme plyn na podlaze, číslo se zvýší. S tím ovšem počítáme.

  Sportovní vizáž

  4,3 m dlouhé a 1,9 m široké. Klasický hatchback s rozvorem kol 2,63 m. Auto nabízí jednoduchý design, který má za úkol jen to, aby podtrhl sportovní filosofii, s kterou výrobci do tohoto projektu šli. Na přední části vyniká hlavně maska chladiče, kterou Audi začalo dělat masivnější a s většími otvory. Nádherná LED světla dokreslují dravost, se kterou auto přistupuje k jízdě. Dva velké průduchy kopírují sekané tvary všech ostatních prvků.

  Podvozek je posazený na 19palcových kolech, která jasně dominují postrannímu pohledu. Audi jednoduše umí vyrobit prémiová kola z lehké slitiny s nádherným paprskováním. Zadní část je zcela v režii sportovní filosofie. V poměru se zbytkem je největším prvkem spoiler, který barevně ladí s karoserií. Pod falešně mřížkovaným nárazníkem vynikají 4 výfuky s nádherně chromovaným zakončením.

  Interiér zastává velice luxusní pozici. Sportovní a prémiové, to jsou slova, která se dají vytesat to palubní desky. Přestože výrobci použili velice skvostný design, mrzí nás, že občas narazíme až na nesmyslně levné plasty. Pohodlné sedačky a lomený volant dodávají řidiči pocit toho, že se na S3 může spolehnout. Odvážně tvarovaná obrazovka infotainmentu nabízí cestu k systému tak jednoduchému, že ho zvládne ovládat opravdu každý.

  Výkon je to nejdůležitější

  Dvoulitrový čtyřválec TFSI lije do kol výkon 228 kW. 310 koní v kombinaci s krouticím momentem 400 Nm je impozantní číslo. Při jízdě navíc dokážeme využít každičkou část této síly. Auto je dravé a hbité. Jak jsme již řekli, při opravdu bezohledné jízdě může občas trochu zaspávat spojka, ale to je pro většinu řidičů věc, kterou ani nezaznamenají. Maximální rychlost 250 km/h a z 0 na 100 za 4,8s. Takové je nové Audi. S3 Sportback quattro nás vyjde na 1,3 milionu korun. Na hatchback se bavíme o vysoké částce, ale Audi nikdy nepatřilo k levným volbám. Možná platíme jenom značku, ale jedno je jisté. Tohle auto nabízí výkon, který se vyplatí.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS