Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  KTM 300 SX. Motokros nezná hranic

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  KTM se specializuje na celou škálu sportovních i cestovních strojů. Hlavním artiklem jsou ale krosové motorky. 300 SX je naprostá špička. Jezdci nabízí nepopsatelný luxus a trestání terénu se tak stává naprostou lahůdkou. Minimální hmotnost, pořádný výkon a elegantní styl. Ovladatelnost SX je navíc tak vyladěná, že se závody mohou zdát už předem rozhodnuté. 

  Stroj není bůh. Ani KTM 300 SX není výjimkou. Od jiných mašin se ale liší tím, že díky své špičkové kvalitě dokáže jezdci nabídnout maximální servis, který se poté přetaví ve vítězství. Výrobci si skutečně pohráli s každičkým kouskem, každičkým dílem této skládačky. Výsledek se tak pyšní naprosto ojedinělým odpružením, lehoučkým a výkonným motorem, elektrickým vstřikováním a ventilem Power Valve. Všechny tyto faktory jsou ovšem podřízeny něčemu důležitějšímu. Fantastické ergonomii a centralizaci hmotnosti. Práce s vlastní vahou v zatáčkách dostala naprosto nový rozměr. 

  Design, základ úspěchu

  Začněme nejprve několika čísly. 99,4 kg hmotnost a výška sedla 0,96 m. V kombinaci s perfektně rozvrženými nášlapy a vysokými řídítky se jedná o velmi pohodlný a praktický stroj. V KTM si dali skutečně záležet na tom, aby ušetřili každičký gram, který může být pro závod rozhodující. Motorka tak dává na odiv minimum plastu a daleko více si hraje s ergonomií rámu. Z boku nám přijde jako by vršek držel naprostou rovinu. Tahle mašina je prostě dělaná na krátké zvlněné tratě. Na výlety po Čechách si budeme musit, logicky, pořídit něco jiného. 

  Klasická krosová kola s výpletem mohou nabýt rozměrů od 16 do 21 palců. Jak jsem si již řekli, veškerý design je podřízen stabilitě a ovladatelnosti. Stupačky jsou posunuty mírně vpřed. Nově bylo přepracované i kované napojení hlavy řízení a CNC brýlí. Vychází nám z toho neskutečně pevná motorka, která prostě drží. Přední vzduchová vidlice WP XACT o rozměru 48 mm patří k absolutním špičkám v oboru. Hydraulické dorazy zajišťují větší odolnost proti propružení a to na divokých výmolech jistě oceníme. 

  Motor

  23,9 kg. Takto směšná je hmotnost nového srdce KTM 300 SX. Dvoutakt o objemu 300 cc nabízí zcela nový požitek z jízdy. Jeho 57 koní se do toho umí pěkně opřít a díky Power Valve ventilu umí delegovat výkon do celé škály otáček. Síla je tak více plynulá, dostaneme lepší trakci, a i strat se stává spíše potěšením. 

  267 000 korun je cena za jeden z nejpovedenějších krosových motocyklů vůbec. KTM jednoduše ví, jak se bouchají ty správné mašiny.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS