Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Podílel se na vývoji, teď mu odveze rakev. Prince Philipa doprovodí na pohřeb Land Rover

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  O neštěstí v britské královské rodině už slyšel asi celý svět. Dohadů kolem poslední pouti prince Philipa ale stále zůstává mnoho. Tak třeba situace okolo pohřbu. O tom, jaké auto manžela královny Alžběty II. odveze na pohřeb, mají ale média za Lamanšským průlivem jasno.

  Obyvatelé Spojeného království truchlí. V úctyhodném věku 99 let zemřel manžel Alžbety II., královny Velké Británie a zemí Commonwealthu. Smrt vévody z Edinburghu oplakávají tisíce lidí, v době pandemie nemoci covid-19 ale žádný ohromný obřad nečekejte.

  Na Britských ostrovech se teď řeší řada věcí. Jak zvládne královna život bez svého dlouholetého partnera? Kdo všechno se dostaví na pohřeb? Jak velký vliv bude mít jeho odchod na vztahy v královské rodině? Všechny tyto otázky jsou celkem běžné.

  Kromě tohoto základu se ale skloňuje také spousta ostatního. Například jaké auto odveze prince na poslední pouť. Britská média tipují jeden určitý model. Před lety se princ Philip totiž sám na vývoji jednoho specifického vozu podílel. Právě ten by ho měl na pohřeb odvést.

  Land Rover Defender 130 Gun Bus z roku 2005. Tak zní název vozu, který pojede s rakví a ostatky prince Philipa ve středu průvodu na zámku Windsor. Pohřeb je naplánován na 17. dubna a do Anglie už odcestovala třeba i kontroverzní persona, princ Harry.

  Princ Philip se podílel na vývoji

  Princ Phillip se před časem na vývoji a návrzích Land Roveru osobně podílel. Automobilka je pýchou Velké Británie a jejího průmyslu, je tak jasné, že do jeho tvorby chtěla promluvit i královská rodina. Philip prý požadoval větší luxus a lepší jízdní vlastnosti.

  Jaké jiné auto by ho tedy pak mělo na poslední cestě doprovodit? Správná odpověď existuje jen jedna jediná. „Rakev jeho královské Výsosti bude vezena v upraveném vozu Land Rover, na jehož konstrukci se vévoda podílel, doprovázeném vojáky, v malém průvodu do kaple sv. Jiří,“ uvedl zdroj z Buckinghamského paláce.

  Terénní vůz s mnoha ručně vyrobenými prvky a odkazem na britské vládce. Po autě požadovali nejen užitkovost, ale také nezapomenutelnou jízdu. Zelený Land Rover jistě tyhle dva body splní i 17. dubna při slavnostním a zároveň decentním obřadu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS