Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Opel Corsa. Malý hatchback pro budoucnost

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Opel Corsa je model německé automobilky, který už s námi nějaký rok po silnicích jezdí. Nejnovější verze je nabitá technologiemi. Kromě těch musíme u Corsy ocenit design, který působí velice prémiově a zároveň skromně. S tímto vozem se v městských uličkách rozhodně neztratíme, navíc v něm odjedeme i delší trasy. Ergonomicky je na to Corsa stavěná. 

  Firma Opel o svém modelu Corsa říká, že je to automobil připravený na budoucnost. Zpravidla bychom si toto tvrzení mohli vyložit hned několika způsoby. Design nejnovějšího Opelu jasně reflektuje moderní dobu, kdy lidé rádi jezdí v čistých a nepřeplácaných kabinách. Nízká potřeba zase drtí ceny pohonných hmot. Konektivita a technologie usnadňují denní užívání, a i díky nim si může Opel napsat do štítku, že je na budoucnost připraven. 

  Design 

  Předek modelu Corsa nijak nenabourává jednoduchost celkového designu. Drobná maska chladiče spojuje dva LED světlomety. Nárazník ovšem svým ostrým profilem přidává Opelu na sportovnosti. Z boku vynikají hlavně kola. 15 palců není zrovna závratné číslo a možnost navýšení na 16 palců není nikterak obří skok. Svým vzhledem nás ale okamžitě dostanou. Opel zkrátka ví, jak se dělají elegantní kola. 

  Zadní část jasně nahrává sportovní myšlence Corsa za to vděčí převážně masivnímu spoileru, tenkým LED světlometům a velikému nárazníku. Dvojité koncovky výfuku jsou perfektním designovým doplňkem, který je navíc funkční. Zde by se mohla Škoda lehce inspirovat. 

  Interiér potěší každého minimalistu. Opel se drží ostrých tvarů, které reflektují znak Z. Volant padne krásně do ruky. Jeho zpracování horní části lehce poukazuje na modely koncernu. Inu, někde se nápady brát musí. Jednoduchá a vcelku široká obrazovka infotainmentu je pěkně čitelná a ostrá. Už tak pohodlné sedačky ve sportovním stylu můžeme obohatit vyhříváním, ale už bychom nezůstali na přijatelné ceně, od které Corsa startuje. Objektivně musíme konstatovat, že interiér se povedl. 

  Motor 

  Výkon není zrovna silnou stránkou tohoto automobilu. 1,2litrový benzín dává dohromady pouze 75 koní. Další možnosti jsou: 1,2litrový turbo motor s výkonem 100 koní, 1,5 litrový diesel s výkonem 100 koní. Do města ideální, na delší cesty máme zaručené pouze pohodlí sedaček, ne jistotu při předjíždění. 

  Verdikt 

  Auto, které stojí v základu necelých 360 000 korun, je ideální volbou do města. Opel Corsa má lidem rozhodně co nabídnout. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS