Více
  9.9 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Nový Peugeot 308. Praktický a elegantní

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nový design a široká paleta praktických prvků. Francouzi ušli nevídaný kus cesty a model 308 je důkazem toho, že výrobci vědí, co dělají. Tato novinka je daleko více osobitá a dává najevo až neuvěřitelnou pravost. Na nic si nehraje, a to se nám na ní líbí. Řidiči je poskytnuto maximální pohodlí, plno prostoru, velice sympatický výkon a nemalé množství technologií. 

  Peugeot přináší do roku 2022 žhavou novinku, na kterou jsme byli všichni zvědaví. Francouzská auta se stále ještě vypořádávají s předsudky a je až podivuhodné, jak na to automobilka z Paříže reaguje. Její nový model 308 je silně osobitý a elegantní automobil. Svým exteriérem se vymyká do té doby zajetým zvykům bez logiky a interiér nabízí kromě pohodlí a dostatku místa i pocit luxusu. Množstvím technologií, které nám dozajista usnadní život, se Peugeot řadí k absolutním špičkám. 

  Design budoucnosti 

  I přesto, že 308 působí velice futuristicky, liší se od předešlých modelů svou logičností. Auto je daleko více uspořádané a laicky by se dalo říct, že má hlavu a patu. Při návrhu nad tímto strojem zkrátka někdo přemýšlel. Zadní části dominují LED světlomety, které jsou spojeny černou elegantní lištou. Nově si automobilka vyhrála se znakem, který působí silně prémiovým dojmem. Nárazník je více předsunutý a koncovky výfuku jsou bohužel slepé. Snad jediná piha na kráse. 

  Kola o rozměrech od 16 do 18 palců jsou velice šikovně zpracována. Vyznačují se až chladně ostrými úhly. Výrobci se hezky pohráli s liniemi, které se táhnou od boku až do přední části. Té dominuje nová maska chladiče s neskutečně vydařenou mřížkou. Díky ní i tenkým LED světlům máme pocit, že cestujeme v opravdu luxusní mašině. 

  Kabina je doslova přecpaná kvalitními materiály. Design interiéru navíc využívá lomené prvky a díky tomu nás pohled na palubní desku neomrzí. Vše ovládáme na veliké obrazovce infotainmentu, které byla obohacena o dotykový displej ve spodní části. Ten nabízí dostatečně veliké ikony aplikací jako hudba, telefon a dalších. Zachována byla i trvá tlačítka pro ovládání nezbytně nutných funkcí jako topení a klimatizace. Šikovné a praktické. Kufr se řadí mezi větší jedince. 412 l je impozantní velikost na takto malý hatchback. 

  Motory

  Vybere si skutečně každý. Tříválec v benzínu o objemu 1,2 l, čtyřválec v dieselu o objemu 1,5 l. Novinkou je hybrid, který kombinuje elektromotor s benzínem o objemu 1,6 l s výslednými výkony 180 koní nebo 225 koní. Volba je na nás. 

  Za kolik Peugeot 308 2022 pořídíme? Cena startuje od 525 000 korun. Pokud podstoupíme další konfigurace, hodnota se jistě pohne výše. Zůstává ovšem fakt, že nový Peugeot je skutečně vydařené auto, do kterého má cenu investovat. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS