Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  BMW odtajnilo M5 CS! Nejsilnější „emko“ v historii, z 0 na 100 se dostane za 3 vteřiny

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Na tuhle premiéru čekali nadšenci bavorské automobilky BMW dlouho. Nakonec se ale dočkali. Po prvotních fotografiích zveřejněných na konci roku už svět zná podobu celého auta. A vlastně také vlastnosti pohonu. Z výrobní linky nikdy nesjelo výkonnější BMW řady M.

  BMW s premiérou otálelo, motoristickým fandům se ale čekání vyplatilo. Na start roku 2021 představila automobilka se sídlem poblíž bavorské metropole Mnichova nadupaný sportovní osmiválec, ze kterého se tají dech.

  Na konci roku jsme psali článek o prvních zveřejněných fotografiích a už tehdy nám běhal mráz po zádech. „Na papíře má jít o šíleně rychlé, silné a lehké auto, v němž budou manažeři za nepřemožitelné krále,“ vyjadřovali jsme se na adresu M5 CS. A je tomu tak i ve skutečnosti.

  Výrobci z BMW splnili všechno, co si předsevzali. Pojďme se na auto společně podívat. Sportovní a luxusní. Takovými dvěma přívlastky se M5 označuje nejčastěji. Ve své řadě novinka vybočuje, jeho předchůdci na něj totiž v žádném ohledu nemají.

  Ostrý super-sedan zapadá do řady M5 Competition, oproti ostatním má ale o 70 kilogramů méně, což se odrazí také na výkonu. Pod kapotou zuří 4,4litrový twin-turbo V8 motor, z 0 na 100 se auto dostane za 3 vteřiny a dvoustovku zvládne za 10,4 sekundy. Není divu, když má auto výkon 635 koňských sil, tedy podobně jako svého času nejrychlejší sériově vyráběné auto světa – McLaren F1.

  I přes to, že má rychlost elektricky omezenou, pořád se dostane na šílených 305 km/h. Karbon, keramika, nový druh plastu. Vůz šetřil na hmotnosti všude, což je znát, vůbec mu to ale kvality neubírá. Ba naopak. Poznávacím znamením nového BMW M5 CS jsou pak žlutě podsvícené světlomety – ty mají za úkol evokovat závodní automobil.

  Ve všech ohledech je auto dokonalé. Nechybí krásná kovová kola, světlá výška se zmenšila o 7 mm a i uvnitř je znatelný sportovní efekt. Podle toho ale bude BMW také stát. Cena klasického M5 Competition? Zhruba 3 a půl milionu korun. Nové M5 CS? 4 miliony a 830 tisíc k tomu. Navíc pouze v základní výbavě.  

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS