Více
  13.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Vzhled se nemění, vlastnosti ano. Populární SUV Škoda Kodiaq prošlo faceliftem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Parádní auto na výlety mimo město, na odvoz materiálu nebo na to ukázat ostatním, že máte peněz dost. Škoda Kodiaq může svým majitelům posloužit v mnoha ohledech, ještě navíc, když se opět posunula na další úroveň. Oblíbené SUV má za sebou celkem úspěšný facelift, všechno ale růžové samozřejmě není.

  Už nějaký pátek se po nejen evropských silnicích prohání tenhle silný a veliký medvěd. První SUV od značky Škoda. Když s ním přišli výrobci kdysi na veřejnost, vzbudili hodně vášní. Konečně konkurence sourozenecké značce VW, ale do jisté míry i Mercedesu a BMW. Přeci jen, cena je téměř podobná a plno lidí dá radši přednost koncernovému vzhledu, než ojedinělému designu. Každý jsme nějaký.

  Design je jen jeden

  Nový Kodiaq dostal do vínku hlavně předělaný exteriér. Mnoho věcí přibilo i v kabině. Hlavní a nepopíratelná změna se nám vyjeví v zadní části. Škoda přestala používat svůj tolik populární znak, který vyměnila za 5 velkých písmen. Jeví se nám to jako odvážné gesto, které má ovšem pevný základ. Přední část dostala pořádnou nálož novoty. Kromě seseknutých LED světel mluvíme hlavně o masce chladiče, která je daleko propracovanější a budí v uvozovkách 3D dojmem.

  Hlavní tahák, na který v automobilce vsadili, jsou kola. Z boku dodávají autu neuvěřitelný nádech luxusu. Podle výbavy máme přístup od 17 palců až k 19. Jediné, co nás nezaujalo, je nový vzhled údajně aerodynamických kol. Ty vypadají jako struhadla na brambory, ale zase, 100 lidí, 100 chutí.

  Interiér je luxus nejvyššího kalibru. Od výbavy Ambition, která je prostě jednoduchá, až po L&K, kde máme co dočinění s opravdovou nádherou. Kožená sedadla, nádherné, tvrdé materiály všude kolem. Není divu, že si za tohle nechá Škoda tučně zaplatit. Malou nevýhodou je, že pokud chceme cokoli navíc, prohrábneme peněženku, což je u auta za milion občas nepochopitelné.

  Motor a výkon

  Máme opravdu z čeho vybírat. Diesel 2,0 TDI s výkonem od 110 kW až po 147 kW s krouticím momentem 400 Nm. Benzín 1,5 TSI od 110 kW až po 2,0 TSI s výkonem 140 kW a krouticím momentem 320 Nm. Verze R-Line je na tom výkonově stejně, ovšem model RS přináší opravdovou bombu, za nemálo peněz samozřejmě. Za 1,3 milionů dostaneme benzín v automatu 2,0 TSI s výkonem 180 kW. Krouticí moment 370 Nm. Spotřeba 8,6 l, ale spíše počítejme alespoň s 10 l.

  Klasický Kodiaq nás vyjde v základnu na 863 900 Kč. Počítejme radši s více, samozřejmě. Cena je opravdu vysoká a občas vyvstane otázka, jestli za to tohle SUV stojí. Odpovědět si musí každý sám. Za nás skvělé auto s parádními vlastnostmi.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS