Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Viking v luxusním kabátu. Aston Martin Valhalla

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Aston Martin se pyšní velkým množstvím sportovních vozů. Nejodvážnější z nich je pravděpodobně Valhalla, ojedinělý hybrid. Extrémně vyhlížející hyper automobil, na který se třese celý svět. Kombinovaný pohon umí vypustit neskutečně zuřivou bestii. Na rychlost 100 km/h se Valhalla dostane za úžasně krátkou dobu. 

  Aston Martin tímto modelem odstartoval transformaci směrem dopředu. Automobilka je známá díky svému smyslu pro detail v oblasti luxusního designu a také díky neskutečně výkonným motorům. V současné době ale musí tvrdé spalování ustoupit pokroku a hybrid je ideálním kompromisem. Věc, na kterou Aston Martin nenechá dopustit, je dynamika. Jízda v tomto stroji dokáže, podle výrobců, probudit skutečné emoce. Na trh by se měl tento automobil dostat v roce 2023. 

  Design 

  Jasnou dominantou celé kapoty je příď. Automobilka využila kromě neskutečně nadčasových tvarů, také odkaz na minulost. Bavíme se o světlometech, které svým kulatým tvarem a lehce zvlněným podkladem připomínají sportovní automobily 70. let. Zde ovšem veškeré odkazy končí. Nárazník funguje jako jeden obří průduch pro hladší proudění vzduchu a podpora aerodynamiky. 

  Po stranách se blýskají kola, která svým vcelku složitým provedením krásně vystihují podstatu sportovního modelu Valhalla. Přední disponují velikostí 20 palců, zadní 21 palců. Za předními koly ústí průduchy, které vyvádí vzduch předního nárazníku. Navíc z profilu oceníme pohled na nebývale povedenou práci s liniemi. Díky nim se automobilce podařilo zvýšit luxusnost vozu na maximum. Zadní část je výkladní skříní celé kapoty. Mohutný spoiler, nápis Aston Martin, brutální nárazník. 

  Motorizace 

  Pod kapotu se dostal osmiválec přeplňovaný dvěma turbodmychadly. Výkon tohoto monstra se dostal na hodnotu 552 kW. Vzhledem k faktu, že se bavíme i hybridu, je jasné, že zde budeme muset najít i elektromotor. Konkrétně spalovací motor podporují elektromotory dva. Výsledný výkon se tedy vyšplhal na hodnotu 950 koňských sil. Zrychlení je skutečně brutální. Z 0 na 100 se Aston Martin Valhalla dostane za 2,5 s. 

  Verdikt 

  S konceptem modelu Valhalla jsme se mohli setkat už v roce 2019, toto je ovšem už finální verze. Automobilka sice nezveřejnila cenu, odhaduje se ovšem na 600 000 až 700 000 liber. V korunách se bavíme o částce 17,5 milionu až 20,5 milionu korun. Ať tak, nebo tak, jedná se o šílené množství peněz. Za tuto nádheru to ale stojí. Nemyslíte? 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS