Více
  13.8 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Nissan Qashqai nově i v hybridu. Japonci berou jedině úspěch

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Je to zhruba rok od doby, co japonská automobilka Nissan představila Evropě model Qashqai. Tehdy se jednalo výhradně o benzínový typ, tentokrát se ale pohon mění. Hybrid více šetří přírodu, je o něco promyšlenější, auto tak spíše získalo. E-Power se zkrátka a jednoduše povedl.

  Člověk by očekával, že japonský crossover v hybridu není nic revolučního. Typy takovýchto aut jsou po světě nadmíru populární a nejdou popsat jinak než jako jednoduchý mainstream. Nissan ale zašel o trochu dál. Ze svého Qashqaie udělal stupínek pomoci pro ty, kteří by rádi přesedlali na elektrickou variantu ježdění, ale nejsou zcela přesvědčeni. Výkon spalovacího motoru totiž nejde do kol, ale do elektromotoru, který se postará o zbytek. Lidem se proto zdá, že řídí čistokrevný elektromobil. Smělý nápad, který se zdá být skutečně chytře podchycen.

  Zvenku elegantní

  Celkový vzhled tohoto, svým způsobem nadčasového crossoveru, není ničím zvláštní. Zdá se, že Nissan zostřil linie a vyladil předek. Jinak se stále jedná o příjemný rodinný vůz s tím rozdílem, že na dveřích kufru objevíme veliký nápis E-Power. Najevo přeci musí vyjít to, jak moc je firma na svůj objev hrdá.

  Předek potkal lehký posun. LED světla se dostala do úzké spolupráce s chromem, takže rozeznat tyto dvě složky od sebe dá docela zabrat. Horní část se svažuje pod taktovkou chromovaných lišt do středu a z druhé strany jí jde naproti nárazník ve stejně zakřiveném stylu. V karoserii krásně vynikají průduchy, které tu mají svou nezastupitelnou roli.

  Zadní část nastavila laťku velkému počtu elegantních crossoverů. Přestože je celá část jemná a občas lehce useknutá typickými tvary, kufr je masivní a tvrdě vyhlížející. Velký nápis Qashqai, robustní LED světlomety a dostatečně velký, do výšky vytažený nárazník. To vše dodává kufru pocit sebejistoty a odhodlanosti. Na silnicích se i s hybridem budeme cítit jako majitelé vozovek.

  Chytrý nápad

  Kombinace 1,5litrového spalovacího motoru (dříve 1,2 l) se 140 kW elektromotorem nebyla využita pro ultra masivní výkon. 116 kW spalovacího tříválce nejde do kol, ale do elektromotoru. Energie tohoto motoru může putovat do baterie, do elektromotoru, nebo do obojího. Výrobci zároveň přišli se systémem Liner Tune, který by měl zajistit lepší zážitky při řízení hybridu.

  Nový Qashqai E-Power je auto, které nás ještě překvapí. Držíme palce a přejeme mnoho šťastných kilometrů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS