Více
  11 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  VW Amarok v novém kabátě. Obměněný pickup se chystá na vpád v roce 2023

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nevíme nic moc o vzhledu, vlastně ani o specifikaci. Jasné je jen to, že nový Volkswagen Amarok přijede v roce 2023. Na co se mohou zájemci těšit? Na velký pickup, který se chce stát tím nejlepším na planetě. Počáteční plány a malůvky zatím vypadají velice slibně.

  Poté, co Ford vypustil do světa svůj nový Ranger, nikdo není připraven čelit novému fenoménu. Přesto se ve VW rozhodli, že je na čase postavit zbrusu nový pickup, který se bude prohánět po afrických safari. Marketingové oddělení proto zveřejnilo kresby středního trucku, který má být produkcí čistě německé vynalézavosti a vztahu k autům.

  Přestože se o Amaroku mluví jako o dvojčeti Fordu Ranger, VW vyloženě prahne po tom, aby tomu bylo jinak. Výrobci chtějí, aby měl tento nový truck svou vlastní duši a vlastní DNA. Nebude se mluvit o Rangeru, ale jen a pouze o kvalitní německé práci, která nás dopraví i do těch nejodlehlejších koutů Sahary. Musí se zkrátka jednat o ojedinělý kousek, ne o Ford Ranger se značkou VW na předním grilu.

  Jakkoli se může spekulovat o některých částech tohoto vozu budoucnosti a o jejich podobě s prvky nedávno vydaného Fordu, je tu stále plno záležitostí, které už podle črtů můžeme zařadit do rodiny VW. Přední gril i světla jsou produkcí čistě německou a rozhodně se není za co stydět. Klasické průduchy, které od VW dobře známe, se zapouštějí do světel a tvoří tak jednolitý kus, který působí nanejvýš masivně a odolně.

  Pravděpodobně se nedají zahanbit ani kola, která vypadají, jako by je Němci okopírovali z traktoru. Masivní, obří a rozhodně vhodná i do toho nejhoršího terénu. Pod předním grilem je místo pro hák, který už na první pohled dodává pickupu respekt a předvídá nebývalou sílu, kterou bude Amarok disponovat.

  Jak moc se Amarok jeví jako šílená bestie, v kabině si budeme připadat jako v luxusním voze od VW. Skvostný, nemalý volant, sedačky do každého nepohodlí, velká dotyková obrazovka a především, hodně místa, na které se velmi rychle zvykneme. Panoramatická střecha je samozřejmostí i u aut takovéto velikosti.

  Nezbývá nám než se těšit na rok 2023, kdy by měl Volkswagen svou novou vlajkovou loď představit.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  1 komentář

  1. Takže můžeme jen doufat, že spolupráce Fordu s VW vynikající Ranger nějak nepokazí a pokud, tak jen s názvem Amarok.
   Jinak celý článek je jak reklama z Wolfsburgu s mnoha klišé a žvásty o nadřazenosti lidových vozů. Novinářský brak.

  Comments are closed.