Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Malé, čiperné a hezké. Hyundai i30 N Line zvážněl a zvedl laťku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jihokorejská automobilka Hyundai je známá pro svá jednoduchá a vcelku levná auta, která kromě asijských silnic brázdí ve velké míře i ty v Evropě. Auta se totiž vyrábějí také v továrně v České republice a jinak tomu nebude ani s modelem i30 N Line. Ten zaujme hlavně cenovkou, k tomu ale i výkonem nebo novým vzhledem.

  Rodilý závodník

  Výrobci si pro nás připravili opravdovou lahůdku. Auto prošlo faceliftem a nejvíce byl zasažený předek. Zbrusu nový gril, který dodává autu mnohem více vážnosti a pravidelnosti. N Line nepůsobí rozházeně, ale právě naopak jako něco, co má logiku a někdo si s tím dal práci. Zároveň je nepřehlédnutelný zadní nárazník, který opět zvyšuje povědomí o tomto voze. Tenhle závodník se inspiroval vzhledem proudových letadel. Proč právě takový design? Protože proč ne! Představivost nezná mezí a tady se navíc imaginace proměnila v celkem krásnou realitu.

  Celkovému vzezření navíc přichází na pomoc kola v podobě 17 nebo 18 palců. Klasický sekaný vzhled, který se dostal do módy a je to dobře. Auto působí více závodně a to se počítá. Nesmí chybět ani zadní spoiler, který dostal od svých tvůrců elegantní černou barvu. Podtrhuje tak celkový aerodynamický vzhled.

  V kokpitu rakety

  Interiér nebyl ponechán napospas svému rivalu exteriéru. Jestli byl vnějšek této káry považován za sportovní, není to nic proti tomu, co na nás čeká v kabině. Hned, jakmile usedneme za sportovní volant, máme pocit, že nám patří svět. Zároveň se o naše záda postarají sportovní sedačky, které nám svým skořepinovým tvarem zaručí stabilitu a vyrovnanost v každé zatáčce.

  Kde výrobci lehce zariskovali, je řadicí páka. Ta je ve stylu N Line tělem i duší. Lemovaná kovem s červeným pruhem nabourává celý interiér, který dokonale ladí v barvě i tvarech. Na druhou stranu je ale vidět, že tohle auto má v krvi troufalost. Kdyby kovové prvky neměly ladit s ničím jiným, vždycky jsou tu pedály, které svým nerezovým vzhledem jasně vystihují, kam výrobci mířili.

  Mild hybrid

  Pod kapotou má nový i30 1,5 litrový, přeplňovaný motor T-GDi s výkonem 160 koní. K dispozici je převodovka v manuálu se 6 stupni, nebo automat se 7 stupni. Krouticí moment se vyšplhal na 253Nm. To jsou velmi příznivá čísla pro sportovní automobil této velikosti. Motor je v kombinaci se 48V mild hybridní technologií. Tady si na nás emise nepřijdou.

  Co dodat. Tohle auto je velice příznivé a krásné zároveň. Přejeme mu plno šťastných kilometrů a spokojených majitelů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS