Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Dacia nejlevnějším elektrem v Čechách. Za rychlou nabíječku chce příplatek

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  O oblíbenosti a cenové dostupnosti Dacie není pochyb. Ne nadarmo se původně rumunská automobilka stala nejprodávanějším autem na trhu ve Francii. Sandero ale tentokrát prim nehraje. Do České republiky míří revoluční elektromobil s názvem Spring.

  Tuhle zprávu jsme prostřednictvím našeho zpravodajského webu předali už zhruba v polovině října loňského roku 2020. „Na trh míří revoluční Dacia,“ hlásila tehdy automobilka. Revoluce? Hlavně cenová. Přijít má sice až ve druhé půlce roku, ceny pro Čechy už ale známe.

  A když se to vezme kolem a kolem, jsou velice příznivé. Žádná automobilka v Česku vlastně nové vozidlo s elektrickým pohonem neprodává levněji. Mluvilo se o až „nadpozemských“ 300 tisících, i potvrzených 449 tisíc korun ale působí velice slušně.

  Těch zmiňovaných 300 je reálných ve Francii, jenže pouze s bonusem. Stát dotuje tzv. ekologickým bonusem výhradně fyzické osoby, ve firmách tak mají smůlu. Bez připočtení náhrady se cenovka vyšplhá ke v přepočtu 481 tisícům českých korun.

  Co Dacia nabízí?

  Dacia Spring, to je elektromobil se vším všudy. Nepyšní se zrovna nejvyšším výkonem ani rychlostí nabíjení, jak tomu jsme zvyklí například u německých výrobců, i Rumuni pod křídly francouzského Renaultu ale mají co nabídnout.

  Česká franšíza spustila předprodej. Sice ještě neslibuje obě dostupné varianty, alespoň ta lepší už ale k mání bude. Zájemci mohou zatím objednávat pouze třídu Comfort Plus, která vyjde na necelý půl milion.

  Na nižší výbavu se tak zatím teprve čeká, Dacia už ale naznačila, že kdo bude chtít rychlejší nabíječku, musí z kapsy vytáhnout ještě o trochu více peněz. Kabel – 8 tisíc korun, nabíjení o výkonu 30 kW – 10 tisíc korun.

  Je to více než dost, nutno však říct, že tyhle výhody zákazník ocení. Místo 14 hodin do plného nabití mu bude u verze Comfort Plus stačit na 80 % pouhá hodinka času. Dojezd by se měl pohybovat na hraně 230 km v kompaktním režimu, ve městě až 304.

  Výkon mají obě verze totožný. 44 koňských sil, z 0 na 100 za 19,1 vteřiny, maximální rychlost 125 km/h. „Revoluční“ elektromobil od značky Dacia má dorazit ještě letos na podzim.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS