Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Mercedes dokončuje testování. 2022 GLC stojí za to

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Největší novinka, na kterou se třese evropský trh. Mercedes-Benz „finišuje“ svůj současně nejočekávanější stroj. Středně velké SUV GLC. Tento automobil by měl směle konkurovat německým značkám jako BMW nebo Audi. Pořádně znervóznět by mohl i britský Jaguár. Podle všech informací nastavuje GLC laťku vysoko i díky zcela nově vyladěnému hybridnímu pohonu. 

  Design 

  Díky „hladovým“ kolegům z Carwow, kterým se podařilo pořídit spyshot fotografie nového modelu, je nám jasné, jakým směrem se bude design ubírat. Kamufláž kryje pouze přední a zadní část. Tam očekáváme zcela nové linie, díky kterým Mercedes-Benz tolik vyniká. Zbytek karoserie napovídá tomu, že tohle SUV nebude žádný drobeček a že si vypůjčí mnoho prvků od svého staršího sourozence. 

  I přes přední kamufláž je jasné, že osvětlení bude stát za to. LED světlomety zaujímají tvar krásné, čisté, rovné linky. Podle mezer a otvorů v maskování můžeme soudit, že GLC si bude v oboru aerodynamiky pomáhat několika dalšími průduchy v karoserii. Co se bočního pohledu týče, ukazuje se, že Mercedes se drží zavedených pevných klik. Zůstává pochopitelně otázkou, zdali výrobci nechají tyto prvky tak jak jsou. 

  Pohled zezadu nám toho příliš neprozradí, jelikož právě zde kamufláž pracuje lépe než kdy jindy. Tím pádem můžeme hádat, kde na nás čeká nemalá porce novoty. Tvar zadní části tohoto nejočekávanějšího SUV v roce 2022 je lehce seseknutý a snížený. Mohutný předek se táhne volným pádem až ke dveřím kufru. Auto díky tomu působí jako přerostlá limuzína ve tvaru SUV. Zajímavý nápad, který rozhodně není na škodu. 

  Největší a nejdůležitější novinkou bude interiér. Tam bohužel nemáme sebemenší šanci zjistit více než to, co sami výrobci veřejnosti vypustí. Dá se ovšem pracovat s teorií, že kabina si hodně vypůjčila z nejnovějšího modelu 2022 C-Class. Tím pádem se můžeme těšit na pořádnou porci sportovního luxusu. 

  Motor rozhodne

  Je vysoce pravděpodobné, že nový Mercedes se trhu představí ve dvoumotorové nabídce. Dvoulitrový benzín i diesel bude podporovat hybridní pohon, který nám zajistí nějaký ten výkon navíc a ušetří nemalé množství emisí. Hádá se, že benzín ve finále vyprodukuje 245 koňských sil, proti kterým se postaví sil 260 z dieselového krasavce. V obou případech německá automobilka zachová Plug-in hybrid verzi, která slibuje elektrický dojezd až 100 km. 

  Mercedes-Benz GLC by se měl začít prodávat koncem roku 2022. Cena se ovšem může pouze odhadovat, a to na hodnotu 1,25 milionu korun. Počkat si ale musíme v každém případě. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS