Více
  1.3 C
  Czech
  Středa, 26 ledna, 2022

  Luxusní obojživelník. Tenhle „obytňák“ vám připraví dokonalou dovolenou na vodě i na souši

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Obytné vozy Terra Wind v sobě snoubí maximální luxus, pohodlí, ale také velkou praktičnost. Díky nim už si nemusíte vybírat, jestli chcete zažít úžasnou dovolenou na souši, u vody nebo na vodě. Tenhle obytňák je prostě dokonalý obojživelník, který to umí rozjet na silnici jako automobil i na vodě jako plavidlo. Z pohledu obyčejného smrtelníka má jedinou vadu a tou je cena, která začíná na více než 18 milionech korun.

  Reklamní slogan pro tento obytný vůz by mohl znít nějak takhle. „Dovolená na souši, nebo na lodi? Koupě motorestu, nebo jachty? S obytňákem Terra Wind už si nemusíte vybírat, protože s tímhle mimořádným strojem zvládnete úplně všechno.“

  První myšlenka už tu byla před dvaceti lety

  Terra Wind je „dítětem“ vynálezce obojživelných vozidel Johna Giljama a jeho ženy Julie, zakladatelů společnosti Cool Amphibious Manufacturers International (CAMI).

  Duo sídlící v Blufftonu v Jižní Karolíně začínalo nabídkou jízd na vodních skútrech a výletech po řece a jejím okolí. A tak jednoho dne Johna napadlo postavit vozidlo, které by vozilo turisty po zemi i po vodě.

  Nápad přišel zhruba před dvaceti lety a nyní tu máme jeden z nejšílenějších, nejúžasnějších, a přesto neuvěřitelně luxusních obytných vozů, které kdy byly vytvořeny. Terra Wind zvládne plnit roli luxusního karavanu, jachty, loděnice i perfektního rekreačního vozidla.

  Vozidlo a plavidlo v jednom

  Při vývoji byly cíle naprosto jasné. Vytvořit vozidlo, které by vám umožnilo jezdit po silnici a zároveň plout na jakémkoli sladkovodním jezeře, rybníce či řece. Samozřejmě za předpokladu, že je přijatelné počasí.

  Další požadavky pak byly nabídnout motorest takového typu, jaký se tehdy nedal tak snadno sehnat. Terra Wind nemá uvnitř žádné plasty ani jakékoli levné materiály.

  Vnitřek je vlastně přesně takový, jaký byste našli u luxusních jachet. Samá mramorová dlaždicová podlaha a žulové desky, teakové skříně a pravá kůže na nábytku a v koupelně parádní vířivka.

  Luxus, který není zadarmo

  Je jasné, že za luxusní provedení a funkce obojživelníka si žádají vysokou cenovku. Základní cena začíná na 850 tisíci dolarech. Pokud ale zvolíte „topovku“, bavíme se o 1,2 milionech dolarů. V českých cenách tedy rozmezí od 18 do 26 milionů.

  Pod kapotou je motor o výkonu 330 koní

  O pohon tohoto obojživelníka se stará vznětový motor Caterpillar přeplňovaný turbodmychadlem s výkonem 330 koní. Má automatickou převodovku pro řízení Terra Windu v módu „vozidlo“ a lodní převodovku pohánějící lodní šroub pro mód „plavidlo“.

  Když chcete Terra Wind připravit na vjezd do vody, je potřeba nafouknout čtyřmetrové kapsy, které zvyšují stabilitu na vodě.  Terra Wind je na vodě velmi stabilní, ale i tak působí nápadně a upoutá pozornost každého. Díky nízkému těžišti nehrozí riziko převrácení a zvládat by měl i více než metrové vlny a rychlost větru přes 60 km/hod. Přesto není doporučeno vyrazit na vodní plochu během bouřky.

  Na vodě se karavan pohybuje pomalu, rychlostí asi 4 uzly, což je něco přes 7 km/hod. Na souši však jede až 130 km/hod. Přístrojová deska je o něco složitější než u standardních vozidel, ale to jen kvůli tomu, že kloubí automobilový i námořní režim.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Renault Zoe

  Špičkové mini auto z továrny Renaultu. Model Zoe nic nezaskočí

  Malá auta jsou ideálním dopravním prostředkem do rušných měst. Oblíbené je Mini, všelijaké Volkswageny, ale také Renault. Ač se to nezdá, model Zoe by se za pár let mohl prodávat jako na běžícím páse. I když, několik vad nová verze autíčka stále neodstranilo.
  Lexus LX 600

  Lexus posílá na silnice americký dům. LX 600 boří zavedené pořádky

  Pokud by se dalo vyjádřit obří a nadupané auto, které téměř ztělesňuje americký dům na čtyřech kolech, vozidlem by to byl Lexus LX 600. Firma patřící pod křídla Toyoty poslala do světa parádní kousek, ze kterého budou v úžasu po celém světě.
  Nissan Qashqai

  Větší a ostřejší. Japonské SUV s názvem Nissan Qashqai nadchne i pobouří

  Japonská automobilka Nissan patří mezi velice oblíbené výrobce. Není tak divu, že i nový Qashqai bude ve světě poutat velkou pozornost. Čemu za to vděčí? Důvodů je víc než dost, od klasického vzhledu, slušného motoru až po praktičnost. Jediným problémem je cena.
  Toyota RAV4 hybrid

  Hybridy v režii Toyoty stojí za to. Parádní SUV s názvem RAV4 ocení i nároční

  Benzín a nafta jsou palivy, která pomalu z automobilového průmyslu mizí. Než ale mnozí přejdou na elektřinu, chtějí se nejprve připravit. K tomu slouží ideálně hybridy, které jsou o něco šetrnější a ohleduplnější k životnímu prostředí. Ten, který si říká RAV4 a vyrobila ho Toyota, stojí za to.
  Honda HR-V

  Když Hybrid, tak Honda. Pohledné SUV HR-V splňuje všechny požadavky

  Ještě před několika lety by po hybridech neštěkl pes, nyní však přichází doba, kdy i tato auta nacházejí své místo v automobilovém průmyslu. Honda o všem moc dobře ví, takže vytvořila už třetí generaci SUV s názvem HR-V. To by mohlo konečně zapadnout a zařadit se k parádním kouskům.
  Chevrolet Silverado

  Obr, kterého nic nezastaví. Chevrolet Silverado konkuruje velikánům

  Ford F-150 nebo vozy od GMC. Takhle nějak vypadají ve Spojených státech amerických žebříčky popularity pick-upů. Dost možná by se ale právě k nim mohl přidat i Chevrolet Silverado. Gigant, který válcuje všechno kolem sebe, si zamilujete.
  Reklama
  Reklama
  Reklama