Více
  11 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  KTM a Brabus spojily síly. Výsledek se jmenuje 1300 R

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Brabus, německá společnost, která je mezi lidmi známa pro své tuningové dovednosti. Rok 2022 reprezentuje její vášeň pro motocykly. Hned po Mercedes – AMG je Brabus největším tuningovým guru pro vozidla značky Mercedes. Zaměřuje se také na letadla a jachty. S firmou KTM se rozhodly, že postaví motocykl v luxusním provedení a s pořádnou porcí šílené síly. 

  Pro celý svět se vyrobí pouze 154 kusů, které už jsou dávno rozebrány předem. Přes vysokou cenu si očividně nadšenci značky Brabus nechtějí nechat ujít tuto neopakovatelnou příležitost. Tenhle stroj opravdu vyniká mezi ostatními. Je ojedinělý nejen svým výkonem, ale převážně designem. To je parketa této německé firmy. Vzhled je faktor, který umí Branus dotáhnout do posledního detailu, a i proto je po světě tato firma tolik ceněná. 

  https://twitter.com/KTM_UK/status/1493224007566516227?s=20&t=fMbji4vgJ9zpR7aM1AaYww

  Originální design 

  Brabus 1300 R je všechno jen ne všední motorka. Komu se povede si tento stroj pořídit, bude automaticky posunutý do naprosto jiné sféry respektu. Motocykl vypadá skutečně nanejvýš prémiově a nebezpečně. Co nás na první pohled zaručeně zaujme jsou karbonové prvky. Bez těch by to nešlo. Jejich úkolem je podtrhnout závodní a dravou podstatu této motorky. Zároveň nabývají nevšedních aerodynamických tvarů, které plní stejný dekorativní účel a také fyzikální. 

  Do kolen nás rovněž dostanou zakázková kovaná kola Brabus Monoblock Z. 9 paprsků vypadá prostě dokonale. Zároveň si nelze nevšimnout výfuku. Ten byl vždycky u strojů Brabus otázkou cti. Kromě doplnění designu je jeho úkol daleko více posvátný. Je to zvuk. Když se rozezní motor a my přidáme lehce plynu, lidé se začnou otáčet. Tady Brabus opět nesáhl mimo.

  Motorka je pochopitelně nebitá nemalým množstvím technologií. Režimy Rain, Street, Sport, Track Performance. To vše dělá z 1300 R společníka do každé nepohody. Nesmí chybět MTC (režim kontroly trakce), který se stará o to, aby nám neprokluzovala kola a reguluje tendenci zvedání předního kola. Mezi další pomocníky patří ABS, tempomat, TPMS, to vše a mnohem více na nás čeká v tomto exkluzivním stroji. 

  Motor, třešnička na dortu 

  Vidlicový dvouválec LC8 o objemu 1301 cc nabízí výkon 180 koní a krouticí moment 140 Nm. To už je slušný výkon, se kterým se dá pracovat. Jen si představme, co by se asi s touto mašinou stalo bez všech asistenčních systémů. Tady se jedná o skutečně brutální výkon. 

  Na šťastné majitele rozhodně čeká nemalá porce zábavy, která je bude stát 1 015 000 korun. Nebudeme si lhát, přestože je to mnoho peněz, lidé, kteří si Brabus 1300 R pořídí je asi dvakrát v ruce otáčet nebudou. Děkujeme společnostem Bramus a KTM za takto unikátní mašinu. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS