Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Fanoušci Porsche by měli zbystřit! Porsche Macan S už je tady a bude rychlejší než kdy jindy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Už od roku 2014 vysílá automobilka Porsche do světa crossoverů SUV, která mají na plaketách slovo „luxury“. Kromě toho, že svou elegancí a krásou hravě dostojí svému jménu, jsou to zároveň neuvěřitelní dravci a měli bychom se před nimi mít rozhodně na pozoru. Pokud jste fanoušky Porsche, ale zároveň se vám zdá cena za tohoto koníčka příliš vysoká, tak je tu právě Macan. Kombinace typické krásy Porsche plus neuvěřitelného výkonu je v tomto případě za velmi nízkou cenu.

  Nic takového jako elektromotor zatím neplatí, i když je to samozřejmě v tabulkách této automobilky pevně v plánu. Zatím nám SUV jezdí na pohon, na který jsme zvyklí. Zatím je Macan nejprodávanější Porsche, které na trhu je. Je to samozřejmě ovlivněné tím, že je nejlevnější, když u této značky bychom spíš měli říct „nejmíň drahé“. Cena se pohybuje mezi 1,5 – 2,5 milionu korun.

  Co se schovává pod kapotou?

  Od klasického Macanu se model s přívlastkem S až tak moc neliší, ale pár úprav se přeci jen dostavilo. Základní model nám čítá něco kolem 261 koní a kroutící moment se vyšplhal na necelých 300 Nm. To je velká paráda. Ovšem za volantem v S-ku je to malinko jiné a přesně tady začíná Macan S zářit. GTS twin-turbo motor, 2,9 litr V6 nám pobízí do klusu 375 koní a to už je znát. „Krouťák“ nám převyšuje 380 Nm. Z 0 na 100 nám SUV dojede za 4,4 s. Zkrátka síla, nic více se k tomu říct nedá.

  Nově se v každém Porsche o posádku postará PASM (Porsche Active Suspension Management). Okolo města nebo v ranní špičce se Macan drží v módu Normal. Jakmile vyjedeme za město, začíná zábava s módy Sport a Sport plus. Tohle SUV prostě umí být rodinné auto a zároveň bestie na okruh.

  Suma sumárum

  Kromě faktu, že je nový Macan S krásné auto z venku, platí to i o interiéru. Řidič si připadá jako v paláci a rozhodně se nenudí, i kdyby seděl ve svém Porsche na odpočívadle a pil kafe z automatu. Pokaždé je kam koukat. Ovládací panel je přehledný a dává nám kontrolu nad celým vozem. Rozhodně nejde říct, že by bylo Porsche nějak složité na ovládání. Vše je na dosah ruky a naprosto intuitivní.

  Nezbývá nám než vybrat prasátko a tuhle lásku rodině koupit. Přeci jen, co bychom pro rodinu neudělali.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS