Více
  11.6 C
  Czech
  Sobota, 24 září, 2022

  Bláznivá střela v podobě Triumph Rocket 3 GT

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Britská společnost Triumph umí vyrobit prakticky vše. Od klasických cruiserů po závodní žihadla. Rocket 3 je ovšem robustní traktor. Tahle motorka dokáže utáhnout i přívěs. Šílený výkon, abnormální krouticí moment a nezaměnitelný design. Pokud se rozhodneme investovat do tohoto stroje, silnice nám bude říkat „pane“. Faktem ale je, že Rocket není pro začátečníky. 

  V Hinckley výrobci stvořili bestii, kterou nejde jen tak zvládnout. Abychom si užili všechny výhody (a málo jich není) této motorky, musíme být skutečně vyježděnými jezdci a musíme znát svoje schopnosti až do té poslední. Rocket 3 GT je extrémně silný stroj, který je sice nabitý technologiemi, ale jezdci nedá nic zadarmo. Jak by pravil strýc Petera Parkera: „s velkou silou přichází velká zodpovědnost.“ Rocket 3 GT ovšem baví motorkářský svět velice kvalitně. V tomto nízkém sedle zažijeme extrémně vydařenou jízdu. 

  Nebezpečný vzhled

  Od prvního pohledu víme, že tenhle stroj překypuje silou. 3 „hrnky“ jsou patrné díky výfukovému systému, který dokresluje celou siláckou podstatu motorky Rocket. Na GT není malých věcí. Všechno vypadá jako zvětšené pod lupou. 17palcová kola se širokou stopou, 2 světlomety, masivní trubky. Všechno dohromady vytváří krásný, nebezpečný a sportovní vzhled. 

  Hliníkový rám sice ubírá na váze, ale i tak sedíme na 294 kg. Široké pneu a velká váha krásně napomáhají stabilitě, stěně jako nízký posed 0,75 m nad zemí. Jízda je velice pohodlná jak díky pěkně tvarovanému sedlu, tak odpružení. Přední Showa 47 mm, plně nastavitelná USD vidlice. Zadní rovněž takové s hydraulickým přepětím. Není náhodou, že Rocket 3 GT dostal do kol solidně nabité brzdy. Přední čtyřpístové radiální Bremba 320 mm a zadní plovoucí kotouč 300 mm. Všechno funguje naprosto královsky, ale i tak mysleme na váhu. Brzdná dráha bude dlouhá i na dokonalém povrchu. 

  Motor se silou býka 

  Tříválcový, kapalinou chlazený DOHC motor o objemu 2 458 cc dokáže vyprodukovat sílu až 167 koní. Šílená porce výkonu, která je podpořená krouticím momentem 221 Nm. Přesně pro tato čísla je Rocket 3 GT považován za jeden z nejsilnějších strojů. Ž rychlostí a nádrž na 18 litrů paliva. Motor sice „žere“ dost, ale i tak dojedeme na jedno natankování dostatečně daleko. 

  Za tento ukázkový stroj si nechají Angličané pochopitelně tučně zaplatit. 612 000 korun se řadí k opravdu vysokým cenám za motocykl. Za tolik peněz ovšem dostaneme milion zážitků. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS